Обмін полоненими: у Координаційному штабі відповіли на запитання родичів захисників Маріуполя

Обмін полоненими: у Координаційному штабі відповіли на запитання родичів захисників Маріуполя

Укрінформ
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими відбулася зустріч з рідними та близькими нацгвардійців та підрозділів гарнізону Маріуполя.

Як передає Укрінформ, про це пресслужба Координаційного штабу повідомляє у Телеграмі. 

Представники Збройних сил України та Національної гвардії під час зустрічі відповіли на запитання родичів. Рідних переважно цікавило місце перебування їхніх полонених чоловіків і синів. Представник ЗСУ поінформував, що останнім часом полонених часто переводять з одного місця утримання до іншого. Такі переміщення можуть відбуватися ледве не щотижня. Тому підтвердити місце вкрай важко.

Крім того, представник ЗСУ поінформував, що “чимало полонених захисників мають поранення. Згідно з Женевськими конвенціями поранених мають звільняти в першу чергу. Проте ворог не завжди підтверджує поранення”.

Читайте також: Постійно опущена голова та побої кийками: омбудсмен розповів про знущання у російському полоні

“Дані про стан захисників українська сторона збирає переважно у військових частинах, від рідних та опитаних після повернення з полону бійців. Інформацію передають аналітикам, які перевіряють, на скільки вона може бути достовірною, виходячи з кількості джерел та інших критеріїв. Далі її передають групі переговорників. Жодних гарантій потрапляння до цієї категорії не дає, але під час останнього обміну більшість захисників, які повернулися, були саме пораненими. Утім, визначеної черги на обмін не існує”, - запевнив представник ЗСУ.

Він зазначив, що “дізнатися, чи є та чи інша людина в списку на обмін, поки він не відбувся, неможливо. Як приклад – певна частина тих, хто повертається, були в переліку зниклих безвісти".

“Прізвища на обмін подаються групами. Якщо подати окремо одного бійця, у ворога до нього з’являється підвищена увага й одразу зростають вимоги до української сторони. Й умови утримання цього полоненого часто погіршуються. Так само зашкодити визволенню з полону може стаття в ЗМІ з оголошенням прізвища бійця. Єдиний впливовий фактор для обміну – це події на фронті, й зараз вони складаються оптимально”, - підкреслив представник ЗСУ.

Читайте також: Для забезпечення прав українських полонених створюють інформаційний штаб - ОП

За його словами, “важливо, що обміни останнім часом відбуваються на постійній основі – майже щотижня. В одне місце утримання за участі Міжнародного Комітету Червоного Хреста вдалося доставити гуманітарний вантаж. Є надія, що кількість таких поставок збільшиться”.

“Україна робить усе можливе для повернення всіх захисників та захисниць, які перебувають у ворожому полоні”, - наголосили у Координаційному штабі.

Як повідомляв Укрінформ, 11 листопада після чергового обміну з російського полону повернулись 45 українських захисників. Загалом же від початку повномасштабної агресії рф проти України додому повернулось 1183 українці.

Фото: Координаційний штаб

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-