Для забезпечення прав українських полонених створюють інформаційний штаб - ОП

Для забезпечення прав українських полонених створюють інформаційний штаб - ОП

Укрінформ
В Офісі Президента України обговорили cтворення інформаційного правозахисного штабу, який оприлюднюватиме важливі для світової правозахисної спільноти та засобів масової інформації дані про порушення прав людини під час російської агресії.

Як передає Укрінформ, про це йшлося під час зустрічі у режимі відеоконференції керівника Офісу Президента Андрія Єрмака з представниками українських і міжнародних правозахисних організацій, присвяченої питанням забезпечення прав українських військових і цивільних полонених, яких утримує рф, повідомляється на сайті глави держави.

За словами Єрмака, «примусове утримання росією в нелюдських умовах українських військовополонених і цивільних осіб є найгострішим правозахисним питанням у Європі з часів Другої світової війни».

«У ХХІ столітті ми дожилися до того, що в центрі Європи існують концтабори. Я маю на увазі не лише Оленівку, а й інші жахливі місця», – зауважив керівник ОП.

За словами Єрмака, Міжнародний комітет Червоного Хреста не погодився делегувати своїх представників до складу місії, яка мала відбути на лінію розмежування та вимагати від росії надання доступу до місць утримання українських бранців.

За пропозицією Єрмака учасники засідання ухвалили рішення про створення інформаційного правозахисного штабу, який на регулярній основі оприлюднюватиме важливі для світової правозахисної спільноти та ЗМІ дані щодо порушення прав людини під час російської агресії.

Керівник ОП закликав українські та міжнародні правозахисні організації долучатися до роботи штабу. Він працюватиме безперервно та стане майданчиком для інформаційної підтримки питань українських полонених, яких утримує росія.

«Ми маємо тиснути на російську федерацію з усіх боків, тримати це питання у фокусі на всіх міжнародних майданчиках і робити все, що від нас залежить, аби отримувати інформацію та працювати над тим, щоб з’явилася міжнародна місія», – наголосив Єрмак.

Читайте також: Порушення рф у поводженні з полоненими мають бути ще одним доказом для трибуналу - Єрмак

Керівник Офісу Президента запропонував створити інтерактивну виставку, присвячену проблематиці українських полонених, яких утримує росія. За словами Єрмака, у роботі виставки зможуть брати участь українці, звільнені з полону, та родичі бранців.

«Коли люди бачитимуть, що відбувається сьогодні, у ХХІ сторіччі, у центрі Європи, – це краще за будь-які політичні інструменти», – підкреслив він.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець висловив переконання, що нині Міжнародний комітет Червоного Хреста продемонстрував свою неефективність і навіть небажання контролювати дотримання росією норм гуманітарного права та Женевської конвенції.

«Як правозахисники ми повинні шукати нові майданчики, нові механізми, щоб впоратися із цим викликом. Тому запрошую всіх приєднатися до цієї ініціативи та долучати колег з усього світу», – зазначив Лубінець.

Уповноважений повідомив, що міжнародна спільнота омбудсменів підтримує створення нових місій і майданчиків, де порушуватимуться питання прав українських військовополонених і цивільних заручників, а також депортованих дітей, яких росія продовжує вивозити з тимчасово захоплених територій.

Як заявила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова, об’єднання зусиль державних і неурядових правозахисних організацій дасть змогу напрацювати нові підходи до захисту прав українських полонених.

«Тільки коли ми об’єднаємо зусилля, зможемо мати результат», – сказала вона.

Голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник також закликала приділити увагу захисту прав українських активістів і кримських татар, які зазнають постійних репресій з боку російських загарбників у тимчасово окупованому Криму. Вона підтримала ініціативу щодо постійного інформування міжнародної спільноти про питання українських полонених, яких утримує агресор.

Читайте також: Починаючи з березня, Україна повернула з полону понад тисячу людей - Президент

Як повідомляв Укрінформ, Єрмак після проведення чергового етапу обміну військовополоненими наголосив на важливості фіксації кожного випадку порушень гуманітарного права поводження з українськими полоненими з метою подальшого представлення їх у суди та майбутньому трибуналу.

3 листопада 107 українських військовослужбовців, серед яких більшість - захисники Азовсталі, повернулися додому в результаті обміну.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-