Родичі українських полонених закликали Раду Європи допомогти повернути їхніх близьких

Родичі українських полонених закликали Раду Європи допомогти повернути їхніх близьких

Укрінформ
Родичі українських військових — мами, дружини, сестри - закликали Раду Європи допомогти повернути їхніх близьких з російського полону.

Вони звернулися до європейської спільноти в Палаці Європи у Страсбурзі під час заходу, проведеного в рамках 43-ї сесії Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, передає кореспондент Укрінформу.

До європейців, зокрема, звернулися представниці громадської організації «Рада дружин і матерів захисників України «Жінки зі Сталі» Неля Шастун та Наталія Кравцова, представниця Військово-морських сил Збройних сил України Карина Олійніченко, представниця громадської організації «Штаб підтримки Морської піхоти України» Катерина Музлова.

Читайте також: Загарбники вивозять із Херсона полонених під виглядом «евакуації»

“Наші чоловіки, сини і дочки, брати і сестри були захоплені росіянами за те, що люблять свою країну і захищають її від загарбників, які бажають знищити Україну. Кожен день ми бачимо, як росія вбиває наш народ, руйнує оселі, чинить геноцид українського народу”, - наголосили вони, підкресливши, що цінність людського життя є найголовнішою цінністю у світі.

Жінки констатували, що росія не дотримується принципів міжнародного гуманітарного права, зокрема Женевської конвенції щодо поводження з військовополоненими, брутально порушує всі правила щодо цього, прийняті в міжнародній спільноті, застосовують тортури і вбивають українських полонених. Вони зазначили, що багато українських захисників вже загинули в російському полоні, а життя тисяч з них щодня перебуває під загрозою.

Родички розповіли про російський табір для військовополонених українців в Оленівці, де перебувало понад 2500 наших бійців, і де 29 липня росіяни скоїли акт масового вбивства.

“Близько 60 військовополонених були там убиті. Ця трагедія висвітлила катастрофічне становище всіх українських військовополонених, тому що перебуваючи під контролем росії, всі вони знаходяться за межами міжнародного гуманітарного права”, - наголосили вони.

Читайте також: Лубінець запропонував російському омбудсмену спільне відвідування місць утримання полонених

Жінки також засвідчили про жорстокі і нелюдські умови тримання українських військовополонених: нестача їжі та питної води, недостатня кількість ліків і брак медичної допомоги, відсутність ліжок, переповненість камер, погані санітарні умови, відсутність засобів гігієни, теплого одягу тощо.

“Свідки стверджують, що в камерах міститься в 3-4 рази більше в'язнів, ніж вони розраховані. За словами очевидців, в ізоляторі тимчасового тримання, який призначений для утримання 6 осіб, постійно може бути 36 осіб, іноді 42. Українським ув'язненим заборонено виходити на вулицю”, - констатували вони.

Представниці сімей військовополонених наголосили, що майже всі українські військові, які були звільнені з полону в ході попередніх обмінів, страждають від крайньої анорексії.

Крім того, порушується право на інформацію про військовополонених та листування. “Ми не знаємо, де утримуються наші рідні, який в них стан здоров'я, ми не можемо з ними зв'язатися місяцями”, - зазначили жінки.

Вони також констатували, що жоден із звільнених українських військовополонених не бачив представника міжнародних гуманітарних організацій.

Представниці сімей військовополонених закликали представників Європейської спільноти підтримати їхні вимоги щодо зобов’язання росії дотримуватися Женевської Конвенції про поводження з військовополоненими для забезпечення життя та здоров'я українських захисників, що перебувають у полоні, а також запровадити ефективні механізми для захисту українських військовополонених та притягнення росію до відповідальності.

Читайте також: Військовим, які потрапили в полон або зникли безвісти, нараховується грошове забезпечення

Вони також закликали європейські країни продовжувати підтримку України та розвивати програми і додаткові можливості для лікування і реабілітації українських постраждалих захисників у своїх країнах.

Як повідомляв Укрінформ, у ніч проти 29 липня на території колишньої виправної колонії №210 смт Оленівка на тимчасово захопленій території Донецької області у будівлі, де утримували українських військовополонених, стався потужний вибух. За даними російської сторони, загинули близько 50 українських захисників, ще понад 70 – отримали тяжкі поранення.

На території Оленівки перебувають українські військові, які під гарантії міжнародних організацій вийшли з оточеної “Азовсталі” у Маріуполі, щоб у подальшому їх могли обміняти.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-