Штати вважають, що Україна нині має скористатися слабкістю росії - NYT

Штати вважають, що Україна нині має скористатися слабкістю росії - NYT

Укрінформ
Наступні шість тижнів українські військові матимуть можливість просунутися вперед на Донбасі та повернути Херсон, вважають американські посадовці.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в публікації The New York Times.

Видання зазначає, що водночас у США не передбачають швидкого краху російських сил, який би дав Україні можливість звільнити великі території, як це було у вересні. На думку офіційних осіб, бойові дії, імовірно, триватимуть ще кілька місяців. Серед чинників, як можуть вплинути на хід війни, називають складніші умови у грудні, ступінь готовності путіна до ескалації, єдність Європи на тлі різкого зростання цін на енергоносії, а також потенційну зміну політичної ситуації у США після проміжних виборів у листопаді.

Американські посадовці на умовах анонімності кажуть, що Україна в найближчі тижні має продовжувати використовувати свою нинішню перевагу.

Вони вважають, що український наступ може незабаром змусити російські сили в Херсоні відступити за Дніпро. Як пише NYT, військове командування рф вже рекомендувало відступити, але путін поки що не дав згоди.

Читайте також: російським загарбникам узимку буде складніше, аніж ЗСУ - генерал Годжес

Також зазначається, що ЗСУ готові просуватися на Луганщині, де, можливо, вдасться оточити та прорвати російські оборонні рубежі й узяти під контроль важливо трасу, якою рф здійснює постачання своїх збройних сил.

російська армія стикається з тими самими проблемами логістики, що й на початку війни, констатується в публікації. Зв'язок між підрозділами залишається ускладненим, що змушує їх висувати старших офіцерів ближче до лінії фронту та перешкоджає скоординованому пересуванню. А мобілізовані, яких зараз кидають на поле бою, недостатньо навчені й погано екіпіровані.

Читайте також: Україна на шляху до досягнення бойових цілей – представниця Пентагону

Утім, на думку американських посадовців та військових аналітиків, навіть утративши темпи, рф ще не програла війну. її армія все ще може проводити широкомасштабні артилерійські операції та поповнювати сили за рахунок примусової мобілізації.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-