Рада ухвалила закон про добровільний військовий облік для жінок

Рада ухвалила закон про добровільний військовий облік для жінок

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила в цілому закон про добровільний порядок взяття жінок на військовий облік (законопроєкт № 6482).

Як передає Укрінформ з посиланням на Телеграм народного депутата Ярослава Железняка (парламентська фракція "Голос"), відповідне рішення підтримали 297 народних депутатів.

За його словами, закон передбачає, що жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов'язаних за їхнім бажанням.

Читайте також: Обов’язковий чи добровільний: у Раді ще дискутують про військовий облік жінок - депутат

Водночас виняток становлять жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю.

Железняк додав, що залишилась норма про медичних працівників: жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов'язаних.

Як повідомлялося, більш як 50 народних депутатів із фракції "Слуга народу" та з інших політсил зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт № 6482 "Про внесення змін до статті 1 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу". Це було пов'язано з тим, що Міністерство оборони в наказі № 313, ухваленому 11 жовтня 2021 року, розширило перелік спеціальностей та професій, який передбачає взяття жінок віком від 18 до 60 років на військовий облік як військовозобов'язаних. У переліку наводиться 35 видів спеціальностей. Там є всі найпопулярніші сфери – від громадського харчування до банківської справи, а також програмісти, юристи, журналісти, музиканти, соціальні працівники, бухгалтери, працівники готелів, діловоди, рекламники тощо.

Читайте також: Законопроєкт про добровільний військовий облік жінок пройшов перше читання

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр запевнила, що впродовж 2022 року Генеральний штаб ЗСУ розробить низку документів, які зроблять процес військового обліку для жінок зрозумілим, прозорим та максимально зручним.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-