У Раді зареєстрували законопроєкт про добровільний військовий облік для жінок

У Раді зареєстрували законопроєкт про добровільний військовий облік для жінок

Укрінформ
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про внесення змін до закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" (№6482).

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті парламенту.

Один із авторів законопроєкту, народний депутат від “Слуги народу” Максим Бужанський повідомив у Фейсбуці, що законопроєктом №6482 передбачено, що жінки стають на військовий облік лише добровільно.

“Вніс до парламенту законопроєкт №6482 про те, що на військовий облік жінки стають лише добровільно. За винятком медиків”, - написав він, додавши, що співавторами законодавчої ініціативи стали 58 депутатів від “Слуги народу” та інших фракцій.

Водночас текст законопроєкту та супровідні документи до нього на сайті парламенту поки що не оприлюднено.

Зазначається, що законопроєкт передано на розгляд керівництву ВР.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство оборони розширило перелік спеціальностей та професій, який передбачає взяття жінок віком від 18 до 60 років на військовий облік як військовозобов'язаних. Про це йдеться в наказі міністерства №313, ухваленому 11 жовтня 2021 року, документ набрав чинності 17 грудня.

У переліку наводиться 35 видів спеціальностей. Там є всі найпопулярніші сфери – від громадського харчування до банківської справи, а ще: програмісти, юристи, журналісти, музиканти, соціальні працівники, бухгалтери, працівники готелів, діловоди, рекламники тощо.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр запевнила, що впродовж 2022 року Генеральний штаб ЗСУ розробить низку документів, які зроблять процес військового обліку для жінок зрозумілим, прозорим та максимально зручним.

За її словами, зараз триває робота над тим, щоб перевести в онлайн-формат та автоматизувати цей процес - у частині, в якій це буде технічно можливо.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-