Мобілізація путіна може добити російську економіку – POLITICO

Мобілізація путіна може добити російську економіку – POLITICO

Укрінформ
План мобілізації, оголошений путіним, цілком може набрати заплановані 300 тисяч резервістів, які будуть «вирвані» з економіки країни, але й крім них з росії виїхало ще більше фахівців, яким наразі немає кваліфікованої заміни на робочих місцях.

Це суттєво вдарить по російській економіці, зазначає в понеділок європейська редакція POLITICO, повідомляє Укрінформ.

«Чим більше кремль мобілізує людей, тим більше чоловіків намагатимуться лишити країну, і це матиме величезні наслідки для робочих місць в усіх галузях в росії, а отже, і для її економіки»,- зауважується в публікації.

Читайте також: Від поразки в Україні путіна не зможе врятувати вже ніщо – ексглава ЦРУ

Під загрозою масового витоку кваліфікованих кадрів опинилися критично важливі сектори – від заводів до інтернет-провайдерів, роботі яких тепер загрожують серйозні збої. І в росії немає жодного плану для відповіді на цей виклик.

Видання пояснює, що в рф немає системи, яка б забезпечувала безперервність роботи критично важливих галузей на випадок війни. Подібні схеми розроблені, наприклад, у Фінляндії або Швеції. Там не залучають до мобілізації не лише інженерів атомних електростанцій, але й фахівців інших ключових галузей – від енергетики до інфраструктури й харчової промисловості.

Читайте також: Швидке визнання путіним проблем із мобілізацією підкреслює її неефективність - розвідка Британії

У Швеції, наприклад, за часів холодної війни був відпрацьований план, який передбачав мобілізацію певних вузькопрофільних фахівців, але вони залишалися на своїх робочих місцях та виконували схожі функції в умовах мобілізації.

Якби Швеція чи Фінляндія були захоплені під час холодної війни, ядро фабричних робітників підтримувало б цивільне та військове виробництво. Журналістське ядро продовжило інформувати громадськість. Ядро лікарів, медсестер, учителів, працівників супермаркетів, залізничних інженерів і водіїв вантажівок подбало про те, щоб населення було нагодованим і могло отримати доступ до найнеобхіднішого.

Читайте також: Примусова мобілізація на захоплених територіях - загарбники пішли по дворах

В росії такого немає. Крім того, на тлі масової мобілізації в рф не вистачає жінок, які можуть швидко замінити на робочих місцях призваних чоловіків, або (як правило) більш кваліфікованих і обізнаних фахівців, які втекли з країни.

«Мобілізація (в рф – ред.) відбувається невибірковим чином, й через це вона вдарить по економіці. Можливо, не з першого ж дня, але потім (російська – ред.) економіка не зможе далі працювати без цих людей», - наводить видання слова одного з експертів.

Читайте також: Загарбники у Криму помилково роздали 400 повісток, однак їх може бути більше

Як повідомлялося, 21 вересня президент рф путін оголосив «часткову» мобілізацію, міністр оборони рф Сергій Шойгу повідомив, що в її рамках будуть призвані 300 тисяч резервістів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-