Комісія ООН з розслідування злочинів в Україні далі займеться питанням «фільтрації» – Лубінець

Комісія ООН з розслідування злочинів в Україні далі займеться питанням «фільтрації» – Лубінець

Укрінформ
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що Незалежна міжнародна Комісія ООН з розслідування злочинів, пов‘язаних з агресією російської федерації, далі планує дослідити питання «фільтрації».

Про це омбудсман написав у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«У продовження своєї роботи комісія детальніше планує дослідити питання «фільтрації» - фільтраційних таборів, примусове переміщення людей. Також інтерес комісії буде зосереджений також на питаннях переміщення та прискореного усиновлення дітей», - зазначив омбудсман.

Лубінець також розповів, що доповідь, з якою виступив голова комісії Ерік Мосе у п’ятницю на 51-й сесії Ради з прав людини ООН у Женеві, була зосереджена на порушеннях особистої недоторканності, але планує розслідувати й інші порушення - руйнування цивільної інфраструктури, привласнення та знищення економічних ресурсів, зміни у складі місцевих адміністрацій тощо.

Лубінець уточнив, що представники Офісу Уповноваженого мали зустрічі з комісією і готові надалі сприяти її роботі.

Читайте також: Для збору свідчень про злочини російських військових в Ірпені створили Телеграм-канал

Омбудсман також звернув увагу на короткі тези зі звіту.

«Комісія констатує міжнародний збройний конфлікт на території України та скоєння на її території воєнних злочинів. І комісія відзначає забезпечення доступу і співпраці зі сторони України. Проте «спроби встановити конструктивний діалог із владою російської федерації не увінчався успіхом», але комісія продовжує докладати зусиль», - уточнив Лубінець.

За його словами, у цьому звіті йшлося про те, що рф використовує зброю широкого ураження в населених пунктах і завдає шкоду і страждання цивільному населенню; а також про те, що військові рф здійснюють страти, про що свідчать зав’язані руки за спиною, вогнепальні поранення в голову та перерізані горла.

Комісія також зазначила у своєму звіті про застосування практики побиття та катувань електричним струмом, перевезень до рф незаконно ув’язнених; та про практику насильницьких зникнень стосовно осіб, які зникли під час перевезення до місць позбавлення волі, відзначив омбудсман.

Зафіксувала комісія і факти сексуального гендерно зумовленого насильства (вік жертв сягав від 4 до 82 років); і випадки зґвалтування, катування та незаконного позбавлення волі (дітей також було вбито та поранено через невибіркові напади).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-