Місія ЄС з військової допомоги Україні може бути створена у жовтні — Боррель

Місія ЄС з військової допомоги Україні може бути створена у жовтні — Боррель

Укрінформ
Європейський Союз враховуватиме потреби української сторони під час визначення формату місії ЄС із військової допомоги Україні, рішення про створення якої прийматиме у жовтні.

Про це у Нью-Йорку за підсумками неформальної зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС перед початком Генасамблеї ООН заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Міністри продовжили обговорення дискусії про започаткування військової місії ЄС. Робота продовжується, і ми будемо бачити конкретні результати швидко… Сподіваюся, що наступна Рада міністрів ЄС із закордонних справ у жовтні буде здатною прийняти рішення», - сказав високий представник ЄС.

При цьому він зазначив, що опрацювання такого рішення просувається доволі швидко за європейськими стандартами. Міністри досягли політичної згоди щодо цієї місії під час неформальної зустрічі на початку вересня, відразу після сезону відпусток, та мають намір під час вже формальної зустрічі Ради міністрів ЄС у жовтні розглянути конкретні пропозиції щодо формату такої місії.

«Як ви розумієте, спочатку вони мають бути погоджені з українцями - якими є їхні потреби і як ми можемо привнести «додану вартість» у цю місію. Робота триває і я сподіваюсь, до наступної Ради міністрів ЄС, тому що немає жодної такої зустрічі до цього, - це рішення буде прийнято», - сказав Боррель.

Він окремо наголосив, що сьогодні всі європейські міністри погодилися з необхідністю продовжувати військову допомогу України для її самозахисту. ЄС буде продовжувати таку допомогу в рамках так званого міжурядового Європейського фонду миру, який використовується для фінансування доставки зброї, і ця робота, за словами Борреля, буде здійснюватися «успішно та ефективно».

Читайте також: Україна буде найважливішою темою в ООН цього тижня - Боррель

Як повідомлялося, від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого ЄС виявив солідарність із Україною та почав надавати їй політичну, економічну, фінансову, гуманітарну та військову допомогу. Наразі за рахунок позабюджетного міжурядового інструменту ЄС – Європейського фонду миру - країни Євросоюзу виділили 2,5 мільярда євро для закупівлі зброї та супутнього обладнання для України. Це перший випадок в історії, коли ЄС надає настільки масштабну військову допомогу країні, що перебуває у стані активних бойових дій. ЄС наголошує, що надає Україні цю допомогу відповідно до Хартії ООН, яка передбачає невід’ємне право країн на самозахист від зовнішньої агресії.

Фото: Ministerio de Asuntos Exteriores y de Cooperación

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-