В ООН фіксують масові порушення прав людини у російських фільтраційних таборах

В ООН фіксують масові порушення прав людини у російських фільтраційних таборах

Укрінформ
Помічниця генерального секретаря ООН з прав людини Ілзе Брандс Кехріс вказала на численні порушення, пов’язані з фільтраційними таборами для українців на тимчасово захоплених росіянами територіях.

Як передає кореспондент Укрінформу в Нью-Йорку, про це вона розповіла в середу на засіданні Ради Безпеки ООН.

За словами помічниці генсека ООН, Управління Верховного комісара з прав людини задокументувало багато випадків, коли «представники російських збройних сил і пов'язаних з ними озброєних груп наказували цивільним особам покинути свої домівки чи укриття й доставляли їх на контрольовану ними українську територію або в російську федерацію».

Кехріс виловила занепокоєння тим, що москва запровадила спрощену процедуру надання російського громадянства дітям, які залишилися без батьківської опіки, та їх усиновлення в рф. Відповідно до статті 54-ї Женевської конвенції змінювати особистий статус таких дітей, включаючи громадянство, заборонено, наголосила вона.

УВКПЛ підтвердило, що російські військові піддають цивільних осіб, які проживають на окупованих територіях або переміщаються через них, «так званій фільтрації – системі перевірок безпеки і збору персональних даних», зазначила помічниця генсека.

Читайте також: Фільтраційні табори та депортації: у США опублікували доповідь про воєнні злочини рф

«Ця практика призвела до численних порушень прав людини… - наголосила вона. - Наш офіс задокументував, що під час фільтрації російські збройні сили та пов'язані з ними озброєні групи піддавали людей особистому огляду, який іноді включає примусове оголення та докладні допити про походження, сімейні зв'язки, політичні погляди та пристрасті конкретної особи».

За словами Кехріс, російські військові перевіряють особисті речі, зокрема мобільні пристрої, і збирають дані, фотографії та відбитки пальців. При цьому людей часто залишають без належного доступу до їжі, води та засобів гігієни. Жінки та дівчата під час таких процедур наражаються на ризик сексуального насильства. А особам, яких підозрюють у належності жо ЗСУ чи державних установ, або які дотримуються проукраїнських чи антиросійських поглядів, зазнають тортур. Зафіксовано випадки зникнення людей.

Читайте також: Примусове вивезення українців до росії є воєнним злочином – Human Rights Watch

Від затриманих шляхом катування домагаються визнання співпраці з урядом України, зазначила помічниця генсека ООН.

За її словами, УВКПЛ марно домагалося доступу до таких людей. У зв'язку з цим Кехріс закликала росію надати доступ її офісу та іншим незалежним міжнародним спостерігачам до місць утримання під вартою осіб, котрі пройшли фільтрацію.

Як повідомляв Укрінформ, 7 вересня на запит США та Албанії Радбез ООН зібрався для обговорення насильницької депортації росією громадян України.

Фото: Петро Андрющенко, Телеграм

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-