Командири зможуть посвідчувати заповіти військових

Командири зможуть посвідчувати заповіти військових

Постанова
Укрінформ
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, відповідно до якої командири військовослужбовців зможуть посвідчити їхні заповіти.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство юстиції України.

“Кабінет Міністрів України під час чергового засідання своєю постановою вніс зміни до Порядку державної реєстрації заповітів та спадкових договорів у Спадковому реєстрі”, - ідеться в повідомленні.

Постановою передбачено, що в умовах воєнного стану посвідчувати заповіти військовослужбовців Збройних сил, інших утворених відповідно до законів військових формувань, а також працівників правоохоронних (спеціальних) органів та цивільного захисту, які залучаються до заходів із забезпечення національної безпеки i оборони, відсічі і стримування збройної агресії іноземної держави, зможуть не тільки нотаріуси. Таке право отримали також командири (начальники) цих формувань (органів) та інші уповноважені таким командиром (начальником) особи.

Після посвідчення відповідні уповноважені особи мають надіслати заповіт через Генеральний штаб Збройних сил України, Міністерство оборони, відповідний правоохоронний (спеціальний) або інший орган до Міністерства юстиції чи його територіального органу для забезпечення його реєстрації нотаріусами у Спадковому реєстрі.

Читайте також: ЗСУ знищили вже близько 44 100 росіян

Постанова встановлює строк у два робочі дні після отримання територіальним органом Мін'юсту заповіту, протягом яких забезпечується передача заяви про реєстрацію такого документа, посвідченого особою, яка в умовах воєнного стану відповідно до законодавства має право його посвідчувати, до реєстратора. Останній протягом трьох робочих днів після отримання на зберігання такого заповіту здійснює його державну реєстрацію у Спадковому реєстрі.

Як повідомляв Укрінформ, 28 липня Верховна Рада ухвалила закон, що врегульовує процедуру обміну засуджених осіб як військовополонених.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-