Турецька компанія подарує Україні «польський» Bayraktar

Турецька компанія подарує Україні «польський» Bayraktar

Оновлено
Укрінформ
Турецька компанія Baykar Makina передасть “польський” Bayraktar Україні безкоштовно, а зібрані у Польщі кошти на безпілотник буде витрачено на гуманітарні проєкти в Україні.

Про це повідомив у Фейсбуці ініціатор акції зі збору у Польщі коштів на Bayraktar Україні журналіст Славомір Сєраковський, передає Укрінформ.

“Чудова новина! Наша допомога подвоюється”,- написав Сєраковський після переговорів із турецькою та українською сторонами.

До повідомлення він додав копію документа, отриманого від виробника БПЛА Bayraktar TB2.

У листі підкреслюється, що турецька компанія “вражена тим, що в акції взяли участь сотні тисяч поляків”.

Читайте також: Cлавомір Сєраковський, ініціатор збору коштів у Польщі на Bayraktar для України

“Ми хочемо бути частиною цього людського жесту солідарності і робимо пропозицію. В рамках вашої акції ми безкоштовно передамо українцям безпілотник Bayraktar TB2, щоб вони якнайкраще захищали свою Батьківщину”,- йдеться у повідомленні Baykar Makina.

У турецькій компанії зазначили, що слідкуватимуть за тим, як українські благодійні організації спрямують зібрані в Польщі кошти на цілі зміцнення України.

Читайте також: «Озброюємо Україну»: у Польщі збирають гроші на рятувальні гелікоптери для ЗСУ

Як повідомляв Укрінформ, 24 липня у Польщі зібрали 100% коштів на Bayraktar для України -22,5 млн злотих (близько 5 млн дол. США). Кошти в межах акції "Купімо Україні Bayraktar", що тривала на краудфандинговій платформі Zrzutka.pl з 28 червня, перевели понад 200 тис. людей. Збір коштів в рамках акції ще триватиме до кінця липня.

Ініціатор акції, відомий польський журналіст, соціолог, головний редактор видання “Політична критика” Славомір Сєраковський в інтерв’ю Укрінформу висловлював сподівання, що турецький виробник передасть “польський” Bayraktar Україні безкоштовно, як у випадку з литовським безпілотником чи трьома безпілотниками фонду Сергія Притули. Відтак зібрані у Польщі кошти буде витрачено на гуманітарну допомогу Україні. Він додав, що організатори польської акції поки не думали, на які гуманітарні цілі можуть спрямувати гроші, зібрані на Bayraktar для України.

Читайте також: Турецький Bayraktar вишили на сорочках, які подарували розробникам безпілотника

Baykar Makina, яка виробляє БПЛА Bayraktar TB2, наприкінці червня оголосила про безкоштовну передачу трьох ударних безпілотників для потреб ЗСУ, на які було зібрано кошти у межах проєкту «Народний Bayraktar» Сергія Притули. До цього турецька компанія також передала безкоштовно безпілотник, кошти на який було зібрано у Литві.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-