Стійкий мир в Україні може гарантувати миротворча місія НАТО – Качинський

Стійкий мир в Україні може гарантувати миротворча місія НАТО – Качинський

Укрінформ
Мир в Україні на умовах Києва може гарантувати миротворча місія НАТО.

Таке переконання висловив лідер правлячої партії “Право і справедливість” (PiS) Ярослав Качинський під час зустрічі з жителями міста Кєльце на півдні Польщі, передає Укрінформ з посиланням на Польське радіо.

Відповідаючи на запитання, якими є умови для перемоги України у війні з росією, Качинський підкреслив, що у військовому плані Київ мав би отримати дуже серйозну допомогу у вигляді артилерії та засобів розвідки.

“Україні потрібна зброя, а з цим є деякі проблеми”, - зауважив лідер PiS.

Читайте також: Качинський вважає, що введення контингенту НАТО в Україну не ознаменує початок Третьої світової

Торкаючись військово-політичних аспектів перемоги України у війні з рф, він підкреслив, що пов’язує це із введенням в Україну миротворчої місії НАТО.

“Якщо ми хочемо, щоб мир був дійсно гарантований і на гідних для України умовах, то без введення миротворчої місії НАТО не обійдеться. Чи це станеться? Якщо хтось знає деталі цих справ, а я їх знаю, то розуміє, що це не виключено, але й також малоймовірно”, - констатував Качинський.

Він не виключив, що війна росії проти України триватиме ще довго, або її буде заморожено з оголошенням перемир’я або й без нього.

“Я хочу підкреслити, що ця миротворча місія не для того, щоб воювати з росіянами... Ця місія для того, щоб сказати росіянам: все, скінчилося”,- підкреслив лідер PiS.

На його переконання, у безпосередньому зіткненні з українцями росіяни не мають шансів, оскільки їх морально-психологічний стан є набагато гіршим.

Читайте також: Вступ Швеції і Фінляндії в НАТО обнулив аргументи, чому туди не можна брати Україну - Кулеба

Як повідомлялося, під час спільного візиту до Києва прем’єр-міністрів Польщі, Чехії та Словаччини 15 березня тодішній віцепрем’єр-міністр уряду РП з безпекових питань Ярослав Качинський озвучив ідею про введення миротворчого контингенту НАТО в Україну. Після цього він ще декілька разів заявляв, що цей варіант має залишатися на порядку денному. Пропозиція Качинського наразі не знайшла підтримки серед країн НАТО.

Наприкінці червня Качинський пішов з посади віцепрем’єр-міністра з безпекових питань, яку він обіймав з жовтня 2020 року. За активної ролі Качинського у Польщі ухвалений Закон «Про захист вітчизни», який, зокрема, передбачає збільшення чисельності Збройних сил РП удвічі – до 300 тисяч, а видатків на обороноспроможність - до 3% від ВВП у 2023 році.

З 24 лютого триває повномасштабна війна росії проти України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-