G7 закликала Китай натиснути на росію для припинення війни проти України

G7 закликала Китай натиснути на росію для припинення війни проти України

Укрінформ
Лідери країн "Групи семи" закликали КНР натиснути на росію з метою припинення її війни проти України та негайного виведення військ з української території.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у спільному комюніке глав держав та урядів "Групи семи" (G7), прийнятому за результатами саміту 26-28 червня в Ельмау (Німеччина).

"Оскільки росія веде свою невиправдану, неспровоковану та незаконну війну проти України, ми закликаємо Китай натиснути на росію, щоб вона негайно виконала юридично зобов’язуючий наказ Міжнародного суду справедливості від 16 березня 2022 року, дотримувалася відповідних резолюцій Генеральної асамблеї ООН та припинила свою військову агресію – та негайно і беззастережно вивела свої війська з України", - підкреслюється у комюніке.

"Група семи" заявила про необхідність співпраці з Китаєм щодо спільних глобальних викликів та закликала КНР виконувати свої зобов’язання за міжнародним правом і робити внесок у міжнародну безпеку.

Читайте також: «Група семи» створила Глобальний альянс з продовольчої безпеки

"Нагадуємо Китаю про необхідність дотримуватися принципу статуту ООН щодо мирного врегулювання спорів і утримуватися від погроз, примусу, заходів залякування чи застосування сили", - зазначається у комюніке.

Як повідомляв Укрінформ, раніше лідери держав "Групи семи" запевнили, що підтримуватимуть Україну "скільки буде необхідно", а також пообіцяли посилення санкцій проти росії.

Читайте також: Ракетний удар по Кременчуку є воєнним злочином, путін має понести покарання - G7

G7 засудила розв’язану росією війну і закликала рф негайно припинити її, беззастережно припинити всі військові дії та вивести свої війська і техніку з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-