Родичі захисників Маріуполя просять лідера Китаю допомогти у порятунку бійців із «Азовсталі»

Родичі захисників Маріуполя просять лідера Китаю допомогти у порятунку бійців із «Азовсталі»

Фото
Укрінформ
Родичі захисників Маріуполя просять лідера Китаю Сі Цзіньпіна допомогти врятувати бійців, витягнувши їх із оточеного російськими військовими меткомбінату «Азовсталь» через процедуру екстракції.

Про це вони заявили на брифінгу в медіацентрі Україна - Укрінформ.

Так, дружина одного з морських піхотинців, який перебуває на Азовсталі, Ганна Івлєєва сказала: «На Азовсталі знаходиться мій чоловік – морський піхотинець, мої командири та мої побратими. Вони першими прийняли бій у цій війні і зараз знаходяться на Азовсталі з іншими підрозділами. Ми пишаємося всіма захисниками Азовсталі, тому що вони себе показали міцнішими за сталь, яка вироблялася на цьому заводі… Сьогодні ми звертаємося до лідера Китаю Сі Цзіньпіна, бо він є економічним партнером путіна, і путін може піти з ним на діалог. Тому ми дуже просимо його провести цій плідний діалог і за допомогою процедури екстракції вивезти наших бійців до третьої країни, якою може бути Туреччина. Ердоган не проти цієї екстракції».

Вона підкреслила, що сьогодні ці думки про порятунок людей з Азовсталі поділяють всі, і вважає, що «всі нам в цьому допоможуть».

Читайте також: Для порятунку бійців з «Азовсталі» закликають залучити ООН, Червоний Хрест та провідних лідерів

Її підтримали багато присутніх родичів бійців-захисників Маріуполя. Серед них також і дружина одного із воїнів, бійця полку «Азов» Наталка Зарицька. Вона теж звернулася з проханням до лідера Китаю Сі Цзіньпіна.

«На сьогодні в світі після всіх перемовин є ще одна людина, якій путіну буде важко відмовити. Ми віримо, що сильний і благородний Китай здатний приймати нелегкі рішення в ім’я блага, в ім’я цінностей, адже стоїть на сторожі цих цінностей. Ми просимо вельмишановного лідера Китаю Сі Цзіньпіна проявити велику любов, велику турботу про світові цінності і велику східну мудрість долучитися до порятунку захисників Маріуполя», – сказала Зарицька.

Читайте також: Президент: Тривають перемовини щодо вивезення з «Азовсталі» важкопоранених і медиків

Вона акцентувала, що Китай знає історію страждань і знає ціну незалежності, знає, що таке боротьба двох світоглядів – коли супротивник не знає про дипломатію, не знає про культуру, коли руйнується гармонія.

«На фоні досягнень гуманізму нищівним сьогодні виглядає знищення людей в Маріуполі. Україна, як і Китай, має спільну долю, спільний пояс, спільний шлях. Ми віримо, що Китай не залишиться осторонь, що він не мовчатиме. Україна поділяє ідеали великої ініціативи Шовкового шляху Китаю, на мою думку. Тож ми просимо вельмишановного Сі Цзіньпіна зробити все для порятунку світових цінностей. Для порятунку захисників Маріуполя», – наголосила дружина бійця полку «Азов».

Читайте також: Захисники «Азовсталі» просять західних лідерів допомогти організувати евакуацію поранених

Вона нагадала, що наразі на Азовсталі нелюдські умови, «там сотні поранених, які знаходяться без рук, без ніг і без знеболювального, вони помирають від елементарних поранень…там триває вже не війна, там відбувається вбивство».

Всі родичі воїнів, які сьогодні залишаються на Азовсталі, підтвердили, що серед бійців вже немає здорових людей, там всі поранені та скалечені, але вони не хочуть здаватися у полон, бо впевнені, що будуть просто знищені противником.

Читайте також: На «Азовсталі» у жахливих умовах залишаються близько 600 поранених

«В полоні немає жодної гарантії, що бійці з Азовсталі залишаться живими. Тому ми прохаємо рятувати їх через процедуру екстракції. Щоб вони виїхали у третю країну і більше не приймали участі у бойових діях», – заявили родичі.

Відповідаючи на запитання журналіста, чому вони вважають, що саме Китай та його лідер їм допоможуть, дружина воїна Зарицька відповіла: «Є світові цінності, які сповідує Китай як країна, яка має східну мудрість. Україна поділяє ці цінності. А є країна, яка стала на шляху гармонії і хоче зруйнувати всі напрацювання цивілізації в плані забезпечення миру, в плані гармонійного розвитку. Тому ми покладаємося саме на Сі Цзіньпіна як гаранта, як стража світових цінностей».

Як повідомляв Укрінформ, 12 травня родичі захисників Маріуполя звернулися до президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана з проханням допомогти врятувати бійців з оточеного російськими військовими меткомбінату «Азовсталь» через процедуру екстракції.

Україна запропонувала росії обміняти тяжкопоранених бійців із Азовсталі на полонених росіян за правилами обміну військовополонених.

За словами віцепрем'єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук, військовим шляхом деблокувати Азовсталь наразі неможливо. Захисники Азовсталі здаватися в полон не збираються, а росіяни не погоджуються на процедуру екстракції.

Читайте також: Евакуація з «Азовсталі» почнеться з порятунку важкопоранених - Верещук

7 травня Верещук повідомила, що всіх жінок, дітей та людей похилого віку з Азовсталі евакуйовано.

Територію меткомбінату росіяни постійно обстрілюють з усіх видів озброєння і намагаються штурмувати. Тримають оборону українські військові, серед яких кілька сотень поранених. Медикаментів гостро бракує, люди помирають у муках.

Фото: Геннадій Мінченко

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-