У російських «фільтраційних таборах» перебувають тисячі українців – Штати в ОБСЄ

У російських «фільтраційних таборах» перебувають тисячі українців – Штати в ОБСЄ

Укрінформ
У створених росією на окупованих територіях України "фільтраційних таборах" знаходяться кілька тисяч українців.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив постійний представник США при ОБСЄ Майкл Карпентер під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер у Відні.

"За оцінкою Сполучених Штатів, російські війська перемістили щонайменше кілька тисяч українців для обробки в "фільтраційні табори" та евакуювали ще щонайменше десятки тисяч у росію чи на контрольовану росією територію, іноді не повідомляючи евакуйованим їх кінцевий пункт призначення. Лише з Маріуполя, за нашими оцінками, російські сили примусово переселили тисячі мирних жителів на територію росії", - заявив він.

Читайте також: Через фільтраційні табори загарбники депортували майже 1,2 мільйона українців - Денісова

Посилаючись на свідчення очевидців, Карпентер вказав на те, що у цих "фільтраційних таборах" проводять жорстокі допити українців з метою встановлення осіб, які можуть бути пов’язані з українським урядом та військовими або ж просто мають "проукраїнські" погляди.

"За численними свідченнями очевидців, "фільтрація" тягне за собою побиття та катування осіб, щоб виявити, чи мають вони хоча б найменшу лояльність українській державі. Згідно з цими повідомленнями, тих, кого запідозрено у такій лояльності, переводять до так званої "донецької народної республіки", де на них чекає темна доля", - заявив очільник американської місії в ОБСЄ.

Читайте також: До 3 тисяч маріупольців, які «не пройшли фільтрацію», тримають у колонії в Оленівці

Він навів кілька свідчень людей, які пройшли через ці "фільтраційні табори" і розповіли про можливі катування та вбивства.

"Розповіді про цю жорстокість і примусове переміщення відбуваються саме зараз, коли ми говоримо, і ці дії є воєнними злочинами", - заявив Карпентер.

Як повідомляв Укрінформ, очільник української місії в ОБСЄ Євгеній Цимбалюк під час засідання Постійної ради наголосив на необхідності розпуску створених росією на окупованих територіях "фільтраційних таборів", які нагадують фашистські та радянські концтабори.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-