До 3 тисяч маріупольців, які «не пройшли фільтрацію», тримають у колонії в Оленівці

До 3 тисяч маріупольців, які «не пройшли фільтрацію», тримають у колонії в Оленівці

Укрінформ
На непідконтрольній території Донеччини, у колишній виправній колонії у селищі Оленівка, ворог утримує до 3 тис. «неблагодійних» людей, які «не пройшли фільтрацію».

Про це повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко в Телеграмі, передає Укрінформ.

«Всіх, хто не пройшов фільтрацію і кого визнано «неблагонадійним» у фільтраційних таборах під Маріуполем, доставляють у приміщення колишньої виправної колонії №52 у селищі Оленівка Донецької області (окупована територія з 2014 року)… Умови утримання. Приміщення тюрми переповнені. При плановому ліміті колонії в 850 осіб, зі слів свідків, на сьогодні там утримується не менш 3 тис. людей. Переважно з Маріуполя та Маріупольського району», - написав Андрющенко.

Він зазначив, що ця колонія в Оленівці для тих, хто не проходить службу у лавах ЗСУ, НГУ та інших правоохоронних органах. Тут тримають рідних військових, колишніх працівників правоохоронних органів, активістів, журналістів і людей, які просто викликали підозру (включаючи просто наявність патріотичних татуювань). Мінімальний строк ув’язнення - 36 діб. До речі, саме 36 діб відведено окупантами на процедуру фільтрації, тому це «офіційно» не ув’язнення, а фільтрація, пояснив радник мера.

Читайте також: Через фільтраційні табори загарбники депортували майже 1,2 мільйона українців - Денісова

«Приміщення там наповнені людьми так, що немає змоги лягти. Вимушені стояти та сидіти навпочіпки. На день видають баклажку води на десятки людей. Їжа не кожен день. Туалет раз на добу. Прогулянок на відкритому повітрі не передбачено. Все це супроводжується багатогодинними допитами, тортурами, погрозами страти та примушенням до співпраці. Кому пощастило, по закінченні 36 діб відпускають, попередньо змушуючи підписувати якісь папери. Які саме, точно свідки вказати не можуть, але допускають, що «про співпрацю», - розповів подробиці Андрющенко.

Він додав, що спостерігаються масові випадки зникнення людей після допитів. Свідки припускають, що їх переводять до іншої, більш жорсткої тюрми - можливо, в донецьку «Ізоляцію».

Читайте також: Під Маріуполем загарбники продовжують звозити вбитих містян до братської могили

«Можна стверджувати, що це фактично справжній концентраційний табір ХХІ сторіччя, створений росією в центрі Європи», - наголосив радник міського голови.

Він констатував, що загальна площа колонії в Оленівці – 14,3 тис. кв. метрів, у тому числі житлова зона – 7 тис. кв. метрів.

Андрющенко звернувся до журналістів по допомогу в поширенні цієї інформації.

Як повідомлялося, агресія росії спричинила у Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Загарбники бомблять беззбройних мешканців, блокують гуманітарну допомогу.

Читайте також: Оприлюднили кадри з фільтраційного табору, де утримують чоловіків з Маріуполя

Маріупольський міський голова заявляв, що від початку російського вторгнення у місті загинули до 20 тисяч мирних жителів. За даними Головного управління розвідки МОУ, у Маріуполі зафіксовано перебування 13 російських мобільних крематоріїв для зачищення вулиць від тіл загиблих цивільних мешканців. Усіх потенційних свідків звірств загарбники намагаються ідентифікувати через фільтраційні табори та знищити.

У заблокованому Маріуполі залишаються понад 100 тисяч мирних жителів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-