Багато аналітиків недооцінювали, наскільки потужним буде український опір - ексглава ЦРУ

Багато аналітиків недооцінювали, наскільки потужним буде український опір - ексглава ЦРУ

Укрінформ
Колишній директор ЦРУ, екскомандувач Центрального командування США та сил США і НАТО в Іраку й Афганістані Девід Петреус заявив, що на відміну від багатьох західних аналітиків був переконаний у спроможності українських військових дати гідну відсіч російському агресору.

Про це американський генерал сказав в інтерв’ю Укрінформу.

"У перші дні постало справжнє питання, чи зможуть українські війська витримати наступ росіян. Багато спостерігачів, звісно, ​​переоцінювали можливості рф та недооцінювали те, на що здатні українці", - заявив Петреус.

Проте, як зазначив американський генерал, сам він був переконаний, що українці, маючи високу мотивацію та незламну волю, битимуться дуже потужно.

"Ще Наполеон сказав, що моральний дух проти фізичного – це як троє проти одного. Іншими словами, найважливіше – те, що в серці. Це втричі вагоміше, ніж кількість зброї або які системи озброєнь ви маєте і, на мою думку, ще жодна війна не підтвердила цього краще, ніж нинішня. Як я вже сказав, на початку дуже багато спостерігачів не розуміли, наскільки міцним буде український опір. А я, підкреслю, казав наперед, що українці будуть битися дуже потужно, бо бачив їх у дії", - сказав Петреус.

Читайте також: В Україні вже ліквідували мінімум 10 російських генералів - ексдиректор ЦРУ

За його словами, до пандемії він бував в Україні, зокрема й на передовій на сході, і "відчув, наскільки міцними, рішучими та боєздатними були українські сили вже тоді". І відтоді українські війська "лише покращилися".

"Згодом вони дуже швидко отримали надзвичайну кількість західних, а також деяких східних систем зброї, транспортних засобів тощо. Отже, що вони мають зараз – це силу, наповнену абсолютно рішучою, незламною волею, яка тепер озброєна одними з найкращих військових технологій у світі. Але зрештою, дійсно, треба сказати про те, що у серці. Йдеться про цілу країну, яка протистоїть неспровокованому вторгненню і не дає захопити її територію", - заявив американський генерал.

На його переконання, згодом, коли українці візьмуть на озброєння всі нові можливості, отримані як оборонна допомога, "вони почнуть повертати свої території, які їм довелося вимушено втратити під натиском російського наступу на сході та на південному сході".

Читайте також: Зв’язок у російських військових в Україні незахищений, їх можуть слухати й аматори – ексглава ЦРУ

"Тож насамперед я хотів би висловити всім, хто почує мене, величезне захоплення тим, що робить Україна як держава. І це, як на мене, відчувають у всьому світі. Тут ідеться не лише про одного лідера, один підрозділ чи ланку, а про масштабну командну роботу, «команду команд» (за книгою «Команда команд. Нові правила взаємодії у складному світі» – ред.). І ця конкретна «команда команд» була абсолютно блискучою й такою, що насправді надихає", - заявив колишній очільник ЦРУ.

За його словами, український народ "має знати, що світ дивиться та надалі дивитиметься на нього".

"Те, що зробили люди в Україні, викликало не просто співчуття, не просто вдячність, а дуже-дуже значну підтримку, яка, за моїм відчуттям, триватиме. Опитування громадської думки в США свідчать, що близько 75% американців підтримують те, що робить наша країна, що чудово. Я думаю, що так само відбувається в багатьох інших країнах світу. Ми поважаємо їх (українців – ред.) за це. Ми захоплюємося ними. І ми стоятимемо разом з ними, поки це все триватиме", - заявив Петреус.

Читайте також: Ексглава ЦРУ очікує контратаки українців, але треба пережити 9 травня

Як повідомлялося, 24 лютого президент рф володимир путін оголосив про початок повномасштабного вторгнення в Україну. Війська рф обстрілюють і руйнують ключові об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню, балістичних ракет.

Збройні сили України у період з 24 лютого до 6 травня ліквідували близько 24 900 російських військових.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-