Українські військові зазнали жорстоких тортур у полоні рф – Денісова

Українські військові зазнали жорстоких тортур у полоні рф – Денісова

Укрінформ
Звільнені з полону рф українські військовослужбовці розповіли про жорстокі тортури.

Про це повідомила у Телеграмі уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова за результатами моніторингового візиту до одного із закладів охорони здоров’я, в якому перебувають звільнені з російського полону військовослужбовці.

За її словами, більшість українських військовополонених були затримані росіянами під Маріуполем. Їх помістили до підвалів та господарських споруд, а потім етапували спочатку до гауптвахти та СІЗО у Донецьку, а надалі - до СІЗО на території рф.

Читайте також: Завдяки обмінам полоненими з рф вдалося повернути вже 320 українців

”Під час етапування військовополоненим вдягали на голову мішок або замотували очі скотчем, руки зв’язували. У полоні українців катували – погрожували вбивством, били та принижували. Одному над головою випускали черги з автомата. Інший розповів, що чеченці змусили його сидіти дві години з мішком на голові поруч із увімкненою бензопилою, якою погрожували відрізати пальці та руки. Ще одному стріляли у голову холостими патронами, імітуючи страту”, - розповіла Денісова.

Окрім того, росіяни під побоями змушували українських солдатів вчити гімн рф, історію створення прапора та герба рф.

“Медична допомога військовополоненим не надавалась, навіть пораненим. Лікар оглянув їх лише перед переміщенням до табору військовополонених у місті Севастополі, де допомогу надавали представники МКЧХ”, - наголосила омбудсмен.

Читайте також: На Харківщині одружився звільнений з полону морпіх-захисник Зміїного

Також повідомляється, що українцям не давали воду, лише 1,5 літри на 30 осіб, фактично по одному ковтку, обмежували у харчуванні – на території так званої «днр» денний раціон складався зі шматка хліба і сала, позбавляли засобів гігієни, не давали можливості помитися.

”Не було забезпечено щонайменшої можливості зв’язатися з рідними. Картки з даними про особу військовополоненого для інформування своєї родини Центрального агентства у справах військовополонених, передбачені статтею 70 Женевської конвенції 1949 року, які повинні надсилатися відразу після взяття в полон, були заповнені лише безпосередньо перед обміном”, - наголосила Денісова.

Вона звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну з проханням врахувати ці факти порушень рф прав громадян України.

Читайте також: Омбудсмен закликає примусово депортованих до рф не дати ставити у паспорт жодних позначок

Як повідомлялося, завдяки 9 обмінам полоненими і заручниками в Україну вдалося повернути 320 громадян.

Водночас в рф утримується ще понад 1000 цивільних українців (з них понад 500 жінок), яких російські військові захопили у заручники.

Фото: Людмила Денісова, Телеграм

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-