МЗС висловило протест через мобілізацію українців у Криму та на окупованих територіях

МЗС висловило протест через мобілізацію українців у Криму та на окупованих територіях

Укрінформ
Міністерство закордонних справ України (МЗС) висловлює протест у зв'язку із призовом рф на військову службу у Криму, а також мобілізацією громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Про це йдеться у коментарі МЗС України, передає Укрінформ.

Зазначається, що з 1 квітня до 15 липня 2022 року в росії відбувається чергова весняна призовна кампанія, яку держава-окупант в порушення норм міжнародного гуманітарного права також проведе на тимчасово окупованих територіях України.

З 2014 року російська окупаційна адміністрація вже призвала на службу до збройних сил рф близько 34 тисяч мешканців Криму, частина з яких була примусово залучена до воєнних дій проти України. Зазначається, що на тлі війни росія збільшила кількість осіб, які будуть призвані в рамках весняної кампанії.

МЗС наголошує, що воєнним злочином є і насильницька мобілізація населення ОРДЛО, а також тимчасово окупованих росією після 24 лютого територій та примус цих громадян України воювати проти власної держави на боці рф. Готуючись до нападу на Україну, росія розпочала «загальну мобілізацію» на непідконтрольних територіях ще 19 лютого, розширивши задля збільшення кількості мобілізованих вікові рамки з 18 до 65 років.

«Мобілізованих українців росія примусово відправляє в зону бойових дій без жодного зв’язку з рідними. Особливим цинізмом вважаємо мобілізацію росією громадян України, які через гуманітарні коридори виходять із зони бойових дій», - зауважили у міністерстві.

У МЗС вважають, що цими незаконними діями кремлівський режим намагається компенсувати безпрецедентні втрати російських загарбників під час збройного вторгнення в Україну. Російська влада відчуває гостру потребу поповнити ряди призовників та мобілізованих для ведення бойових дій на території нашої держави.

Дипломати звертають увагу, що згідно з міжнародним гуманітарним правом державі-окупанту забороняється примушувати осіб, які перебувають під захистом, служити в її збройних або допоміжних силах, так само як і забороняється чинити тиск і вести пропаганду на користь добровільного вступу до армії.

Попри оприлюднені факти щодо полонених та загиблих громадян України з території тимчасово окупованого Криму, а також ОРДЛО, інформація про їхню участь у війні проти України ретельно приховується та заперечується російською владою.

На переконання МЗС, росія повинна скасувати незаконний призов на військову службу на тимчасово окупованій території Криму населення півострова, Донецької та Луганської областей, усунути всі спричинені цим наслідки, забезпечити неухильне дотримання своїх міжнародних зобов’язань як держави-окупанта.

МЗС також закликає міжнародне співтовариство засудити дії росії, вимагати відведення нею своїх сил і засобів з території України та демонструвати конструктивну позицію на переговорах з метою якнайскорішого відновлення миру.

Як повідомляв Укрінформ, за даними СБУ, у складі російських військ, які воюють на території України, є новобранці та призовники, які замість строкової служби відпрацьовують на громадських роботах.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-