МЗС дало поради українцям, які лишились за кордоном після нападу Росії

МЗС дало поради українцям, які лишились за кордоном після нападу Росії

Укрінформ
Міністерство закордонних справ опублікувало рекомендації громадянам України, які потребують допомоги за кордоном.

Про це йдеться у повідомленні зовнішньополітичного відомства, передає Укрінформ.

Так, МЗС рекомендує звернутися до найближчого посольства/консульства України для отримання подальших інструкцій та консультацій, слідкувати за офіційними повідомленнями органів державної влади та відповідної дипустанови України, зареєструватися в системі «Друг», що дозволить консулам підтримувати з громадянами оперативний зв’язок та направляти у разі необхідності термінові інформаційні повідомлення.

У випадку виникнення проблемних питань варто звертатися до місцевих соціальних служб або закордонних установ України, які мають контакти цих служб та місцевих українських громад, готових допомагати співвітчизникам.

У разі потреби у поверненні в Україну МЗС радить ретельно планувати маршрути виїзду з країни перебування та переміщення територією України. Відомство рекомендує використовувати регулярні авіарейси до Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини з подальшим слідуванням до України альтернативними видами транспорту.

Громадянам, які мають намір повертатися в Україну, слід також відстежувати повідомлення на інформаційних ресурсах посольств України в Польщі, Румунії, Словаччині або Угорщини (залежно від маршруту слідування) щодо поточного режиму транзитного проїзду. Перевірити це можна на tripadvisor.mfa.gov.ua.

Також міністерство нагадує про необхідність мати при собі документи, які посвідчують особу та підтверджують належність до громадянства України.

Як повідомляв Укрінформ, президент РФ Володимир Путін 24 лютого оголосив війну Україні і розпочав масштабне вторгнення. На низку українських міст скоєно ракетні удари, атаковано військові об’єкти Збройних сил України.

В Україні запровадили воєнний стан та оголосили загальну мобілізацію.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-