СБУ за місяць викрила вісьмох бойовиків: четверо - у розшуку, двоє отримали вироки

СБУ за місяць викрила вісьмох бойовиків: четверо - у розшуку, двоє отримали вироки

Фото
Укрінформ
У лютому контррозвідка Служби безпеки України викрила вісьмох бойовиків: чотирьох оголосили в розшук, а двох уже засудили до ув’язнення.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресцентр СБУ.

“У лютому 2021 року за матеріалами контррозвідки Служби безпеки України 8 ватажкам та учасникам незаконних збройних формувань повідомлено про підозри. Чотирьох з них – оголошено у розшук, ще двох злочинців заочно засуджено до тривалих термінів ув’язнення”, - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Більшість повідомлень про замінування надходять з ОРДЛО та Росії — радник Авакова

Зокрема набув законної сили вирок суду щодо викритого контррозвідкою СБУ бойовика угруповання «Восток», причетного до збройного супротиву силам АТО, у тому числі у районі Донецького аеропорту. Зловмисника заочно засуджено до 10 років позбавлення волі.

Наразі його оголошено у розшук за вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації) Кримінального кодексу України.

До дев’яти з половиною років позбавлення волі засуджено вербувальницю НЗФ "ДНР". Вирок набув законної сили.

За даними слідства, мешканка селища Спартак Ясинуватського району Донецької області з 2015 року добровільно приєдналася до угруповання бойовиків «Восток». На «посаді» комплектувальниці вона здійснювала підбір і оформлення «рекрутів» для участі у бойових діях проти військовослужбовців ЗС України та мирного населення.

Читайте також: У групі ТКГ нав'язували план ОРДЛО у порушення «Мінська» - Гармаш

Засуджену оголошено в розшук за вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України.

Також задокументовано протиправну діяльність колишнього та діючого очільників «адміністрації» бойовиків у тимчасово окупованому Шахтарську. Встановлено, що зловмисники причетні до матеріального забезпечення бойовиків через стягнення незаконних «податків» з місцевих жителів, а також брали участь у протиправній «перереєстрації» підприємств і промислових об’єктів на користь учасників незаконних збройних формувань.

Читайте також: Розвідка розповіла, скільки російських снайперів зараз на Донбасі

Обом так званим «мерам» заочно повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України та оголошено у розшук.

Слідчими органів безпеки заочно повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України та оголошено у розшук так званого «слідчого МДБ ДНР», який брав участь у допитах українських бранців у тюрмах, зокрема так званій «Ізоляції».

Крім цього, заочно повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України організаторці мережі інформаторів, яку контррозвідка СБУ викрила у Донецькій області.

Читайте також: Наєв розповів, скільки військових перекинула Росія в окупований Крим

Встановлено, що спільники бойовиків збирали дані про дислокацію та переміщення українських військових підрозділів і правоохоронців, у тому числі для коригування ворожих артилерійських обстрілів. Зловмисницю оголошено у розшук.

Триває досудове розслідування стосовно так званого «заступника начальника Міграційної служби МВС «ДНР». За даними слідства, він забезпечував примусову видачу жителям тимчасово непідконтрольної українській владі території Донеччини фейкових «паспортів ДНР». Також зловмисник причетний до незаконного оформлення громадянства РФ.

Слідчі органів безпеки заочно повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.

Читайте також: Ризик відкритої агресії РФ проти України завжди існує – начальник Генштабу

Заходи з документування протиправної діяльності учасників незаконних збройних формувань для їх притягнення до кримінальної відповідальності тривають.

Як повідомляв Укрінформ, станом на 1 березня слідчі СБУ відкрили понад 22,7 тисячі кримінальних проваджень за фактами вчинення злочинів проти України під час окупації Криму і частини Донбасу.

Фото: СБУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-