«Farewell, УАЗ»: Міноборони оновить парк морально застарілої автотехніки ЗСУ

«Farewell, УАЗ»: Міноборони оновить парк морально застарілої автотехніки ЗСУ

Укрінформ
Міністерство оборони України планує кардинально оновити парк автомобільної техніки багатоцільового призначення для підрозділів Збройних сил України.

Про це повідомив міністр оборони України Андрій Таран, повідомляє Укрінформ з посиланням на сайт Міноборони.

За його словами, планується, що оновлення парку автомобілів багатоцільового призначення буде здійснено після приймання обраного зразку на озброєння Збройних сил України. Зараз основну групу армійських автомобілів, що використовуються у видах і окремих родах військ Збройних сил України, складають УАЗи різних модифікацій, що вже морально і фізично застаріли. А модернізація і випуск нових моделей і модифікацій цих автомобілів та запасних частин до них здійснюються підприємствами держави-агресора Російської Федерації.

Читайте також: Міноборони повернули 10 мільйонів за неякісно відремонтовану техніку

Тому, за словами очільника Міноборони, прийнято принципове рішення про поступове виведення їх з експлуатації. «Ми повинні сказати: «Farewell, УАЗ». Новий позашляховик має відповідати тактико-технічним характеристикам сучасних зразків армій Альянсу», - зазначив він.

До дослідних зразків висувається низка вимог — надійність, потужність, економічність, вантажопідйомність, простота технічного обслуговування та ремонту. Машина має забезпечити виконання завдань незалежно від місцевості та кліматичних зон. Найбільш прийнятний за своїми тактико-технічними характеристиками зразок автомобіля багатоцільового призначення буде обрано за результатами державних випробувань, наголосив Таран. Першими такі автомобілі отримають підрозділи та військові частини Сухопутних військ української армії, які виконують завдання у районі проведення ООС на території Донецької та Луганської областей.

Читайте також: У Міноборони назвали проблеми, які заважають ефективному переозброєнню армії

Наразі оголошено про відкриття дослідно-конструкторської роботи «Розроблення легкового автомобіля підвищеної прохідності для потреб Збройних сил України» , додав Таран.

Фото: mil.in.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-