Окупанти знову заважали патрулям ОБСЄ моніторити блокпости на Донбасі

Окупанти знову заважали патрулям ОБСЄ моніторити блокпости на Донбасі

Укрінформ
Члени збройних формувань знову забороняли патрулям СММ ОБСЄ доступ на блокпостах у Донецькій і Луганській областях.

Про це йдеться в оперативному звіті CММ ОБСЄ № 19/2020 від 29 квітня 2020 року.

"28 та 29 квітня члени збройних формувань знову забороняли доступ патрулям Місії при спробах проїзду/проходу в непідконтрольні урядові райони офіційними дорожніми коридорами: 2 рази в Донецькій області й 1 раз у Луганській області. Крім того, патрулям СММ відмовляли при спробах проїзду/проходу в підконтрольні урядові райони: 1 раз у Донецькій області й 1 раз у Луганській області", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Окупація Кадіївки: Українська Гельсінська спілка представила нові докази злочинів РФ

Зокрема, 28 квітня на блокпості біля Горлівки (непідконтрольний урядові населений пункт, 39 км на північний схід від Донецька) патруль СММ ОБСЄ безуспішно прочекав близько 40 хвилин, щоб члени збройних формувань прибрали дорожнє загородження та дозволити патрулю проїхати до непідконтрольних урядові районів.

Уточнюється, що 28 та 29 квітня на блокпості південніше мосту біля Станиці Луганської (15 км на північний схід від Луганська) члени збройних формувань в одному випадку заборонили патрулям СММ ОБСЄ прохід до підконтрольних урядові районів, а в іншому випадку — до непідконтрольних урядові районів, посилаючись на те, що блокпост закритий через COVID-19.

Читайте також: Російська агресія буде в центрі головування України у Форумі ОБСЄ – Кулеба

Зазначається, що 29 квітня на блокпості біля Оленівки (непідконтрольний урядові населений пункт, 23 км на південний захід від Донецька) член збройних формувань відмовив патрулю СММ ОБСЄ у проїзді до підконтрольних урядові районів, зазначивши, що у Місії немає дозволу на проїзд.

"На тому ж блокпості члени збройних формувань відмовили ще одному патрулю СММ ОБСЄ у проїзді до непідконтрольних урядові районів, мотивувавши це карантинними обмеженнями через COVID-19", - уточнюється у звіті.

Читайте також: Окупанти продовжують заважати роботі спостерігачів ОБСЄ на Донбасі

Наголошується, що Місія почала стикатися з регулярними недопусками під час спроб перетину до непідконтрольних урядові районів на блокпостах збройних формувань у Донецькій області з 21 березня та в Луганській області з 23 березня.

"Такі обмеження свободи пересування Місії через лінію зіткнення перешкоджають виконанню її мандата по всій країні", - зазначили у спостережній місії.

Як раніше повідомляло агентство, бойовики російських збройних формувань упродовж 25-27 квітня також перешкоджали СММ ОБСЄ у доступі до окупованих районів Донбасу.

Фото: ОБСЄ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-