Генсек ООН не помічає сексуального насильства на Донбасі - Єльченко

Генсек ООН не помічає сексуального насильства на Донбасі - Єльченко

Укрінформ
Доповідь генерального секретаря ООН щодо сексуального насильства у військових конфліктах оминає будь-яку згадку про російсько-українську війну.

Про це постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив під час дебатів на тему “Жінки, мир та безпека: сексуальне насильство у конфліктах”, що відбулися в Раді Безпеки Організації Об'єднаних Націй, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я вчергове висловлюю наше розчарування тим, що тематична доповідь генерального секретаря ООН знову оминає згадку про російсько-український конфлікт та його жертви”, - заявив Єльченко.

Він додав, що Україна вкотре закликає ООН започаткувати спеціальну місію для розслідування сексуального насильства на тимчасово окупованих Росією територіях.

“Уряд України докладає зусиль для забезпечення захисту прав жінок, наділення їх впливом в усіх сферах громадського життя, а також надання необхідної підтримки та реінтеграції для жінок, які стали жертвами сексуального насильства внаслідок російської агресії”, - заявив дипломат.

Постпред України проінформував про практичні кроки української влади в реалізації завдань порядку денного ООН щодо жінок, миру та безпеки на національному рівні. Зокрема про зусилля задля досягнення ґендерної рівності в ЗСУ в рамках Національного плану імплементації резолюції Радбезу ООН №1325 на 2016-2020 роки, завдяки яким низка військових професій та звань стали доступні для жінок.

“У 2018 році уряд України також додав до Національного плану дій деякі аспекти Стратегії попередження та реагування на сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом (CRSV). Це включає освіту та тренінги у секторі безпеки щодо аспектів попередження та захисту,  психологічну підтримку для жертв насильства, а також передбачає інформаційну кампанію”, - розповів Єльченко.

Він нагадав про урядовий план дій на 2018 рік, який засновує інститут радників з ґендерних питань, та про історичні зміни у вищих військових навчальних закладах України, що відкрили свої двері для вступу жінок.

Читайте також: Єльченко - в ООН: За п'ять років кількість жінок у ЗСУ зросла майже до 25 тисяч

Український дипломат наголосив, що попри чисельні зусилля ООН з попередження та подолання сексуального насильства у конфліктах, резолюціям організації, на жаль, бракує імплементації.

“Від часу заснування Управління спеціального представника генерального секретаря ООН 10 років тому, Радбез ухвалив п’ять резолюцій спрямованих насамперед на попередження сексуального насильства у конфліктах. Однак проблема продовжує залишатися лихом для уразливих груп, а іноді цілих спільнот”, - пояснив дипломат.

На думку Єльченка, конче потрібно, аби міжнародна спільнота (і Радбез зокрема) продовжили шукати найефективніших способів упровадження вже ухвалених резолюцій порядку денного ООН щодо жінок, миру та безпеки - задля відвернення злочинів, а також неминучості відповідальності в разі їх скоєння.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-