Захід має надати Україні військову допомогу на зразок ленд-лізу - польський експерт

Захід має надати Україні військову допомогу на зразок ленд-лізу - польський експерт

Укрінформ
Країни Заходу повинні надати Україні військову допомогу на зразок, яка надавалася союзникам в роки війни за програмою ленд-лізу, аби зміцнити оборонний потенціал країни.

На цьому в коментарі власному кореспондентові Укрінформу наголосив виконавчий директор Євроатлантичного товариства у Варшаві, екс-міністр національної оборони Польщі Януш Онишкевич.

“Країни Заходу повинні надати Україні пропозиції дій, які спиратимуться на досвід Другої світової війни, а також так званої війни Судного дня між Ізраїлем і країнами Арабського світу (1973 року – ред.), тобто досвід програми ленд-ліз у вигляді значної матеріальної підтримки для України у сфері економіки, але більше - у військовій сфері. Це мало б зміцнити Збройні сили України, посилити оборонний потенціал, і призвести до того, що кошти агресії з російського боку були б настільки високими, що це не оплачуватиметься Росії”,- наголосив експерт.

Читайте також: США мусять негайно збільшити допомогу Україні у сфері безпеки — сенатор

Як підкреслив Онишкевич, у світлі останніх подій щодо агресії Росії у Керченській протоці, політичний тиск на Росію з боку Заходу має бути “тривалим і відчутним” і не можна допустити, щоб через певний час агресію РФ у протоці було визнано як поодинокий, побічний інцидент.

На його думку, нинішня стратегія Кремля полягає в тому, щоб зробити Азовське море, де-факто, внутрішнім морем РФ і встановити повний контроль над рухом кораблів через Керченську протоку і доступом до важливих українських портів – Маріуполя і Бердянська. У подальшій перспективі у російської сторони є розрахунок, що економічна блокада може призвести до погіршення економічної ситуації в регіоні і через це там з’являться різні протестні рухи у вигляді страйків тощо. Згодом, це може бути використано росіянами як привід до військової підтримки так званих сепаратистів в цьому регіоні і призвести до подальшого захоплення української території, яка з’єднає окупований Крим з територією Росії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-