Україна представила свій погляд на прикордонну безпеку в Чорному морі

Україна представила свій погляд на прикордонну безпеку в Чорному морі

436
Ukrinform
В Одесі на Форумі Чорноморського прикордонного співробітництва за участі керівників прикордонних та берегових охорон прибережних країн ДПСУ представила свій погляд на безпеку у Чорному морі.

Про це повідомляє прес-служба МВС.

"На порядку денному учасники обговорили співпрацю в робочих групах, зокрема, з обміну інформацією та аналізу оперативної обстановки, відпрацювання моделей можливих ризиків у Чорному морі та морської безпеки і безпеки навігації. Крім того, Держприкордонслужба презентувала свій погляд на сучасні загрози та виклики прикордонній безпеці у Чорному Морі", - йдеться у повідомленні.

Голова Держприкордонслужби Петро Цигикал наголосив, що через військову агресію Росії Україна та інші європейські держави кардинально переглянули підходи щодо захисту і оборони своїх кордонів, у тому числі і на морі.

"Зокрема, в рамках нарощення морської компоненти ми реформуємо свою морську охорону", - додав глава ДПСУ.

Зі свого боку начальник Регіонального управління морської охорони ДПСУ Олег Костур уточнив, що Держприкордонслужбою вживається цілий комплекс заходів, який передбачає, в першу чергу перегляд підходів до охорони морських просторів України.

"Одним з таких заходів є створення окремої структури для захисту національних інтересів у сфері безпеки держкордону та охорони суверенних прав України у її виключній економічній (морській) зоні, а також для протидії системним загрозам зокрема з боку РФ. На сьогодні в Одесі вже створено орган управління морської охорони, триває розгортання підрозділів по всьому узбережжю Чорного й Азовського морів та річки Дунай", - поінформував він.

Читайте також: Росія прикриває агресію на Азові "боротьбою з піратством" - МЗС

Також під час обговорення всі сторони позитивно оцінили процес активізації та розширення співробітництва за період з грудня 2017 року по листопад 2018 року.

Цигикал водночас висловив впевненість, що зустріч, а також головування України у Форумі, сприятимуть нормалізації обстановки в Чорноморському регіоні, покращенню взаємодії та відновленню територіальної цілісності України та Грузії.

Як повідомляв Укрінформ, в Одесі проходить 19-а зустріч керівників прикордонних відомств країн Чорноморського регіону.

Фото: mvs.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-