РФ блокує розширення місії ОБСЄ на кордоні з окупованим Донбасом  - Генштаб

РФ блокує розширення місії ОБСЄ на кордоні з окупованим Донбасом - Генштаб

Укрінформ
РФ блокує усі пропозиції щодо застосування міжнародних механізмів довіри й безпеки на окупованих територіях Донбасу.

Про це 17 липня під час брифінгу у Києві повідомив начальник Управління верифікації Генерального штабу Збройних сил України полковник Андрій Гудзь, повідомляє управління зв’язків з громадськістю ЗСУ. 

“На окупованих територіях Донецької та Луганської областей знаходяться відповідно 1-й та 2-й армійські корпуси, якими керують військові штаби Південного військового округу РФ. Зазначені військові формування мають десятки сотень важкої техніки та озброєння, які поставляє Російська Федерація. Незважаючи на численні факти присутності в цьому регіоні російської зброї, російських найманців та кадрових російських військових, Російська Федерація продовжує відкидати будь-яку причетність до цих дій та демонструє неготовність обговорювати заходи міжнародного контролю за згаданими угрупованнями”, - наголосив Гудзь.

За його словами, Російська Федерація заперечує навіть документально підтверджені докази присутності російських військ та техніки на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Гудзь навів приклад, як наприкінці червня поточного року у Відні делегація Росії намагалася довести до держав ОБСЄ, що системи “Буратіно” - це насправді муляж, який був зібраний “ополченцями” Донбасу для “залякування” військовослужбовців Збройних сил України, а виявлений СММ ОБСЄ комплекс “Торн” - це помилка Спеціальної моніторингової місії.

“Занепокоєння держав ОБСЄ викликає присутність значної кількості підрозділів збройних сил Росії на території Ростовської області, особливо у 25-кілометровій зоні вздовж кордону з Україною та їх нарощування у ході так званих “раптових” навчань, які не підпадають під вимогу обов’язкового інформування в рамках ОБСЄ, використовуючи таким чином прогалини у Віденському документі 2011 року”, - додав Гудзь.

Читайте також: ООС: шість ворожих обстрілів за день, по захисниках Залізного гатив снайпер

Він зауважив, що РФ продовжує ігнорувати пропозиції України та інших провідних держав ОБСЄ щодо допуску інспекційних груп ОБСЄ до цієї 25-кілометрової зони вздовж кордону з Україною на території Ростовської області, яка наразі закрита Росією навіть для спостереження з повітря.

“Занепокоєність України викликає також продовження мілітаризації Російською Федерацією тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та провокування інцидентів на Чорному морі із використанням носіїв ядерної зброї. Така позиція України знайшла підтримку серед провідних держав ОБСЄ”, - заявив полковник.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-