18 гаубиць та 32 танки: спостерігачі ОБСЄ знову фіксують заборонену зброю

18 гаубиць та 32 танки: спостерігачі ОБСЄ знову фіксують заборонену зброю

1367
Ukrinform
СММ ОБСЄ продовжує виявляти факти розташування бойовиками російсько-окупаційних військ значної кількості заборонених Мінськими угодами засобів вогневого ураження за межами відведення.

Про це йдеться на сайті Міноборони.

"СММ ОБСЄ продовжує виявляти факти розташування бойовиками російсько-окупаційних військ значної кількості заборонених Мінськими угодами засобів вогневого ураження за межами відведення. Українська сторона СЦКК інформує, що, незважаючи на систематичні обмеження окупаційною адміністрацією Російської Федерації діяльності СММ ОБСЄ у здійсненні моніторингу відведення техніки та озброєння до визначених Мінськими домовленостями місць зберігання, спостерігачі Місії продовжують виявляти факти розташування проросійськими бойовиками значної кількості засобів вогневого ураження на тимчасово не підконтрольній території уряду України", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, за результатами моніторингу СММ ОБСЄ підтверджено розташування 18 гаубиць різного калібру на південний захід від міста Луганськ (район населеного пункту Бугаївка).

У цьому ж районі та поблизу населеного пункту Шимшинівка, Луганської області, за межами відведення спостерігачі Місії задокументували розміщення 32 одиниць танків різної модифікації.

Окрім того, в СММ ОБСЄ підтвердили факти розташування військової техніки у житлових кварталах населених пунктів Новоласпа Донецької області та Первомайськ Луганської області. Тут ними було виявлено 3 броньовані машини (1 - типу БТР, 2 - типу БМП), а також 5 одиниць броньованої техніки (МТЛБ).

За наявною інформацією, у районах населених пунктів Антрацит та Алчевськ виявлено переміщення колони техніки бойовиків, щонайменше 15 вантажівок, які рухалися з боку тимчасово непідконтрольного пункту пропуску «Довжанський», що на кордоні з Російською Федерацією.

Зазначене свідчить про чергове поповнення арсеналу бойовиків засобами ураження для здійснення ними своїх злочинних намірів на території Донецької та Луганської областей.

У повідомленні також йдеться про цинічну позицію бойовиків щодо заборони доступу патрулів ОБСЄ до військових об’єктів, розташованих поблизу міста Донецьк. Зокрема, категоричні відмови щодо здійснення верифікаційних заходів місць розміщення відведеного озброєння спостерігачі Місії отримали від бойовиків у районах населених пунктів Гольмівський та Маркине.

Читайте також: Минулої доби боєць ООС отримав осколкове поранення – Міноборони

Свої відмови вони пояснюють виконанням відповідних «наказів командирів», які протирічать попереднім їхнім псевдонаказам щодо «заборони необгрунтованого обмеження свободи пересування спостерігачів СММ ОБСЄ» у місцях зберігання відведеного озброєння.

Українська сторона СЦКК наголошує, що такі факти є черговим доказом незацікавленості ватажків окупаційної адміністрації Російської Федерації в об’єктивному моніторингу СММ ОБСЄ ситуації у районі проведення операції Об’єднаних сил, а також намаганням приховати відсутність озброєння та військової техніки у місцях їх постійного зберігання відповідно до Мінських домовленостей.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-