Україна знову нагадала Червоному хресту про тортури в'язнів у

Україна знову нагадала Червоному хресту про тортури в'язнів у "Л/ДНР"

Укрінформ
Україна занепокоєна тим, що Міжнародний комітет Червоного Хреста вже 4 роки не має доступу до тюрем окупованого Донбасу і Криму.

Україна очікує, що весь світ і сама організація домагатиметься змінити ситуації із блокуванням доступу. Про це повідомила у Facebook перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко за результатами спільної зустрічі омбудсмена, представників МЗС, СБУ і МінТОТ з керівником представництва МКЧХ в Україні Аланом Ешліманом.

"Висловили глибоке занепокоєння тим, що МКЧХ , мандат якої розповсюджується на всю українську територію, вже 4 роки не має доступу до тюрем окупованого Донбасу і Криму... Ми наполягаємо й очікуємо, що весь світ, у тому числі й самі міжнародні організації домагатимуться доступу до тюрем на окупованих територіях", - написала Геращенко. 

Вона поінформувала, що українська сторона ще раз поставила питання про тортури і знущання над українцями, що незаконно утримуються бойовиками, про відсутність медицини, повну ізоляцію від світу, використання в'язнів на незаконних роботах, про рабську працю заручників.

"І все це за відсутності моніторингу й доступу міжнародних гуманітарних організацій. При цьому всі міжнародні організації вони мають повний і безперешкодний доступ до пенітенціарних установ в Україні. Ця ситуація з блокуванням доступу має бути змінена", - переконана Геращенко. 

Читайте також: Україна просить ОБСЄ перевірити дані про найманців "Вагнера" на Донбасі

Вона додала, що, окрім цього найболючішого питання, де Україна очікує активної позиції МКЧХ, під час зустрічі з керівником представництва МКЧХ в Україні обговорювалися питання реконструкції моста в Станиці Луганській, а також спільні зусилля на дипломатичному напрямку задля звільнення політв'язнів Кремля з тюрем РФ. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-