Шмигаль назвав три можливі джерела фінансування Фонду відновлення України

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль назвав три можливі джерела фінансування Фонду відновлення України після російської агресії.

Як передає Укрінформ, про це він написав у своїй колонці для журналу The Economist.

«Є три можливі джерела фінансування Фонду відновлення (України - ред.)», - повідомив Шмигаль.

За його словами, одним із таких джерел є російські активи на загальну суму не менше 300 мільярдів доларів, які зараз заморожені на Заході.

«Команда юристів з українського уряду вже працює з іноземними урядами, щоб переконатися, що ці активи можуть бути використані для відновлення нашої країни після війни», - заначив він.

Читайте також: Палата представників США підтримала конфіскацію активів рф на користь України

Глава уряду додав, що Україна також сподівається отримати гранти та пільгові кредити від західних країн та міжнародних організацій.

«Сектори, які потребують реконструкції, можуть залучити інвестиції від деяких найбільших компаній світу. Сподіваємося, що наше прагнення вступу до ЄС переконає приватних інвесторів у тому, що Україна є чудовим місцем для участі в відновленні. Ми очікуємо, що в червні 2022 року Європейська Комісія рекомендує надати Україні членство (ЄС – ред.), і що через два роки Україна стане членом», - зазначив він.

Шмигаль заявив, що третім джерелом фінансування цього Фонду буде українська влада, бізнес і сам український народ.

Читайте також: Громади мають надати конкретні запити і пропозиції щодо відбудови - Зеленський

«Ми показали, що готові померти за нашу свободу і знаємо, що врешті-решт ми виграємо цю війну. Але перемога на полі бою – це лише половина з досягнення мети. Друга половина перемоги – відбудувати Україну і зробити її сучасною та процвітаючою європейською державою. Ми віддані і готові до цього, і ми просимо, щоб світ приєднався до нас в цій благородній справі», - наголосив Шмигаль.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні розпочинається підготовка до відбудови міст, громад та інфраструктури, що були зруйновані російськими окупантами.

24 лютого 2022 року росія продовжила військову агресію проти України, що почалася у 2014 році, та розпочала масовані бомбардування мирних українських міст та селищ. російські військові розв’язали масовий терор на тимчасово окупованих територіях. Збройні сили України та Сили територіальної оборони чинять запеклий опір російським загарбникам та завдають їм величезних втрат.