
ВРП звільнила «суддю Майдану» Мирошниченко, яка уникла люстрації
Вища рада правосуддя звільнила Оксану Мирошниченко з посади судді Голосіївського суду міста Києва.
05 березня 2025
Вища рада правосуддя звільнила Оксану Мирошниченко з посади судді Голосіївського суду міста Києва.
27 лютого 2025
Майданівці продовжують боротьбу – на фронті. Несправедливості часів Майдану-2 досі не усунуті. «Майдан-3» – міф для Росії, а не для України
20 лютого 2025
Броварський міськрайонний суд із червня минулого року проводить підготовче засідання у справі проти Віктора Януковича і силовиків за обвинуваченням в організації розгону та розстрілів людей 18-20 лютого 2014 року. Справа досі не розглядається по суті.
У «справах Майдану» за матеріалами Державного бюро розслідувань винесені 11 вироків, суди розглядають ще майже 150 справ.
13 лютого 2025
Станом на зараз встановлено понад 30 осіб, причетних до розстрілів на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року.
22 січня 2025
У справі розслідування перших убивств під час Революції гідності - Сергія Нігояна, Михайла Жизневського і Романа Сеника - слідство відпрацьовує співробітників Міністерства внутрішніх справ, які несли службу у дні вбивств.
21 листопада 2024
Сторона обвинувачення ініціювала заочний розгляд справи експрезидента Віктора Януковича і представників його силового блоку, яких обвинувачують в організації розгону та розстрілів демонстрантів 18-20 лютого 2014 року в Києві.
15 жовтня 2024
Судитимуть командира роти та двох міліціонерів спецпідрозділу «Беркут» УМВС України, які здійснили перші постріли по мітингувальниках 20 лютого 2014 року в Києві.
15 серпня 2024
Правоохоронці оголосили підозру колишнім командирам спецпідрозділу міліції «Беркут» УМВС України у Львівській, Харківській областях та Севастополя, а також помічнику начальника штабу Львівського «Беркуту» за перешкоджання акціям протесту в ніч на 19 лютого 2014 року у Києві.
05 серпня 2024
Слідство у справі перших убивств на Майдані – Сергія Нігояна, Михайла Жизневського і Романа Сеника - ідентифікувало представників спецпідрозділів Міністерства внутрішніх справ, які стріляли з гвинтівки ФОРТ-500.
24 червня 2024
Броварський міськрайонний суд переніс на 11 годину 7 серпня підготовче засідання у справі проти експрезидента Віктора Януковича і представників його силового блоку за обвинуваченням в організації розгону та розстрілів людей 18-20 лютого 2014 року.
18 травня 2024
Екскерівникам Служби безпеки України та понад 20 високопосадовцям ФСБ РФ було повідомлено про підозру у підривній діяльності проти України.
03 травня 2024
Державне бюро розслідувань скерувало до суду обвинувальний акт щодо колишнього командира загону особливого призначення «Беркут» управління Міністерства внутрішніх справ України у Севастополі.
04 квітня 2024
Працівники ДБР завершили розслідування щодо колишнього заступника командира полку – начальника штабу полку міліції особливого призначення «Беркут» в АРК. Його обвинувачують в застосуванні сили проти активістів Майдану.
20 лютого 2024
За християнською мораллю, справи Майдану не мають строків давності.
Частина вбивств, які були скоєні на Майдані 18 лютого 2014 року, досі не розкрита.
19 лютого 2024
На цей час суди закрили сім «справ Майдану», у яких закінчився строків давності, загалом у "зоні ризику" з цієї причини 69 проваджень.
Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну слідство отримало нові докази, які свідчать, що побиття студентів у Києві 30 листопада 2013 року відбулося з метою відвернути тодішню владу від європейського курсу розвитку; таким чином, Майдан був реакцією на гібридну російську агресію.
14 лютого 2024
Правоохоронці затримали колишнього харківського «беркутівця», який переховувався після оголошення обвинувального вироку.
13 лютого 2024
Основна проблема у розслідуванні справ Майдану - відсутність доказової бази, тодішні представники «Беркуту» досі не дають показів один про одного.
29 січня 2024
Державне бюро розслідувань повідомило нові підозри екскомандирам спецпідрозділу міліції "Беркут", які намагались знищити докази вбивств учасників Революції гідності.
17 січня 2024
До суду скерований обвинувальний акт стосовно дев’яти міліціонерів роти спецпризначення ПМОП «Беркут», які застосували до учасників акцій мирного протесту на Майдані Незалежності 20 лютого 2014 року табельну зброю.
21 грудня 2023
Колишнього співробітника спецпідрозділу «Беркут» Харківської області, який є діючим працівником поліції, засудили до шести років ув'язнення за катування протестувальників на колонаді центрального входу на стадіон «Динамо» імені В. Лобановського.
30 листопада 2023
Перші засуджені до трьох років позбавлення волі за розгін студентського Майдану “беркутівці” Віктор Ейсмонт і Володимир Мохонь, попри рішення суду, не у в’язниці, а на волі.
У Шевченківському і Оболонському райсудах столиці розглядаються обвинувальні акти відносно учасників Революції гідності Івана Бубенчика і Дмитра Липового. Останнього екстрадували з Іспанії.
У правоохоронних органах працюють близько 20 силовиків, яким інкримінують вчинення злочинів проти учасників Революції гідності.
Під час апогею розстрілів 20 лютого 2014 року колишній президент Віктор Янукович спілкувався з президентом Росії Володимиром Путіним вісім разів. У цей час тодішній міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко розмовляв з міністром внутрішніх справ Росії Володимиром Колокольцевим шість разів.
Після 30 листопада спливають терміни давності у 20 справах, які розглядаються у судах першої інстанції за фактом вчинення злочинів під час розгону студентського Майдану.
За розгін студентського Майдану 30 листопада 2013 року правоохоронці притягнули до кримінальної відповідальності шістьох колишніх високопосадовців, двох керівників правоохоронних органів і 39 “беркутівців”.
Янукович дав вказівку Захарченку застосувати вогнепальну зброю по мітингувальниках близько 7-ї ранку 20 лютого
реклама