Протасевич

21 січня 2022


США офіційно звинуватили в повітряному піратстві білоруських чиновників

США висунули офіційні звинувачення в повітряному піратстві представникам режиму в Білорусі, причетних до інциденту з примусовою посадкою літака Ryanair у травні 2021 року, коли був арештований опозиційний журналіст Протасевич.

18 січня 2022


Експерти ICAO підготували звіт про посадку літака з Протасевичем у Мінську

Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) завершила підготовку звіту про примусову посадку літака Ryanair у Мінську в травні 2021 року, після чого був заарештований білоруський журналіст Роман Протасевич, який перебував на борту.

21 грудня 2021

05 грудня 2021

04 вересня 2021


В ООН готуються представити доповідь про посадку в Мінську літака з Протасевичем

Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO), яка є спеціалізованою установою ООН, анонсувала доповідь про примусову посадку в Мінську літака авіакомпанії Ryanair і затримання білоруського опозиційного журналіста і блогера Романа Протасевича, який перебував на борту.

23 серпня 2021

11 серпня 2021

26 липня 2021


З Білорусі втік авіадиспетчер, який садив літак з Протасевичем – ЗМІ

Авіадиспетчер Олег Галегов, який вів переговори з пілотом рейсу Афіни-Вільнюс компанії Rynair, на борту якого перебував журналіст Роман Протасевич перед примусовою посадкою літака в Мінську, залишив Білорусь.

12 липня 2021

08 липня 2021

07 липня 2021


Швейцарія розширила санкції проти режиму Лукашенка

Уряд Швейцарії після санкцій з боку ЄС та США розширив власні санкції проти режиму Олександра Лукашенка у Білорусі, запроваджені у зв'язку з примусовою посадкою літака компанії Ryanair у травні та арештом опозиційного журналіста Романа Протасевича.

01 липня 2021


Посол ЄС залишив Білорусь

Голова Представництва ЄС в Республіці Білорусь Дірк Шубель залишив Білорусь після того, як Мінськ запропоновав йому «виїхати до Брюсселя для консультацій».

25 червня 2021


Рада ЄС закликала Білорусь провести нові вибори та звільнити політв’язнів

Глави держав та урядів ЄС в ніч на 25 червня ухвалили резолюцію із зовнішньополітичних питань, яка, зокрема, закликає до негайного звільнення всіх політичних в’язнів у Білорусі та проведення в країні нових, вільних і справедливих президентських виборів.

24 червня 2021


Євросоюз запровадив проти Білорусі нові санкції

Європейський Союз оголосив про застосування нових санкцій проти режиму Білорусі за його дії проти громадянського суспільства, утиски на адресу опозиції, а також за акт повітряного піратства із примусовою посадкою літака Ryanair у Мінську для арешту незалежного журналіста.

21 червня 2021


Тихановська: Лукашенко використовує Протасевича в якості свого «трофея»

Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська прокоментувала "інтерв'ю" затриманого журналіста Романа Протасевича, назвавши його "трофеєм" режиму самопроголошеного президента Олександра Лукашенка.

17 червня 2021


Батько подруги Протасевича попросив Лукашенка про милосердя

Батько затриманої в Мінську під час посадки рейсу Ryanair громадянки РФ Софії Сапеги, який живе в Приморському краї РФ, звернувся до Олександра Лукашенка з проханням про особисту зустріч та милосердя до його доньки, яку в Білорусі звинувачують у розпалюванні соціальної ворожнечі.

16 червня 2021


Україна вимагає від Білорусі пояснень, чи допитували Протасевича посланці «ЛНР»

Посольство України в Мінську звернулося за офіційними поясненнями до влади Білорусі щодо повідомлення луганських бойовиків про "слідчі дії" із затриманим редактором Телеграм-каналу "Білорусь головного мозку" та колишнім редактором Телеграм-каналу Nexta Романом Протасевичем.

14 червня 2021


Влада Білорусі привела Протасевича на брифінг – іноземні журналісти вийшли із зали

Затриманий білоруський опозиційний журналіст Роман Протасевич 14 червня взяв участь у брифінгу Міністерства закордонних справ Білорусі, присвяченому примусовій посадці літака Ryanair в Мінську.

12 червня 2021

09 червня 2021

08 червня 2021

07 червня 2021


Доповідачі ООН висловили обурення імовірними тортурами над Протасевичем

П'ять спеціальних доповідачів висловили обурення з приводу арешту, ймовірних тортур і примусового зізнання опозиційного журналіста Романа Протасевича, затриманого під час перехоплення білоруською владою літака авіакомпанії Ryanair.

06 червня 2021

05 червня 2021

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-