Українські науковці презентували новий високоврожайний сорт картоплі

Українські науковці презентували новий високоврожайний сорт картоплі

Укрінформ
Науковці Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України презентували новий високоврожайний сорт картоплі "Містерія".

Про це повідомляє пресслужба НААН, передає Укрінформ.

"Директор Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України Микола Фурдига презентував новий сорт картоплі "Містерія", який нещодавно потрапив до державного реєстру. Сорт приємний на смак і дає високий врожай", - йдеться у повідомленні.

Фурдига розповів, що нова картопля має фіолетове забарвлення шкірки та жовту м'якоть. Її врожайність складає 80 тонн/га, вміст крохмалю 15,5-16%, а споживчі якості оцінюються у 8,4 бала. На відміну від інших сортів, які мають період фізіологічного спокою 40 днів, у "Містерії" цей показник складає 80 днів.

Читайте також: Волинські науковці селекціонували новий сорт озимого жита

"Цей сорт із року в рік дає сталі високі врожаї. Картопля здатна вирощуватися як у піщаних, так і глинистих ґрунтах, ідеально підходить на двоурожайну культуру. Окрім того, сорт дуже смачний", - підсумував Фурдига.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство агрополітики і продовольства планує розширити і посилити програму з підтримки картоплярства в 2022 році.

Фото: НААН

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-