Надмірне перебування у метавсесвіті викликає залежність та шкодить дітям - експерти

Надмірне перебування у метавсесвіті викликає залежність та шкодить дітям - експерти

Укрінформ
Надмірне перебування у віртуальному метавсесвіті може спричинити проблеми зі здоров’ям, залежність та втрату відчуття реальності. Це особливо небезпечно для дітей та підлітків.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на коментар голови Центру освіти та дослідження соціальних медіа та цифрової безпеки (SODİMER) професора Левента Ераслана виданню Milliyet.

«Існують серйозні ризики, пов'язані з метавсесвітом. Передусім, може посилюватися когнітивна і фізична лінь. Постійне проведення часу в цифровому середовищі створюватиме у людей своєрідну залежність. Може виникнути багато проблем зі здоров’ям. Люди, які проводять більшу частину свого часу, сидячи перед комп’ютером з постійними візуальними ефектами та повторюваною поведінкою, можуть бути не в змозі зосередити свою увагу на інших видах діяльності», - сказав Левент Ераслан.

Окрім того, за його словами, ті, хто ототожнюють себе зі своїми персонажами та аватарами у метавсесвіті, через деякий час можуть втрачати відчуття реальності, що також може стати причиною психологічних та соціальних проблем. Особливо негативний вплив має перебування у метавсесвіті для дітей.

«Одна година екранного часу на день для дітей та дві години для молоді можуть бути корисними для зняття стресу. Проте з часом у процесі розумового, емоційного та фізичного розвитку можуть виникнути серйозні проблеми. Ми бачимо, що маленькі діти, особливо діти молодшого шкільного віку, мають труднощі з розрізненням віртуального і реального світів. Діти перебувають під дуже серйозною цифровою загрозою», - сказав дитячий та підлітковий психіатр Вейсі Чері.

На його переконання, діти до 18 років не повинні проводити у метавсесвіті більше ніж годину.

«Уявлення про метавсесвіт як приємний досвід створює ризик звикання. Пов’язаність з почуттями може навіть порушити емоційний зв’язок людей з життям у найближчі роки. Метавсесвіт створює ризик відриву молодих людей і дітей від реального світу», - переконаний лікар.

Через дедалі більшу присутність метавсесвіту у звичному житті, на думку президента Асоціації інформаційного права адвоката Кюршата Ергюна, необхідно забезпечити правове регулювання процесів, пов’язаних з метавсесвітом.

 Фото з відкритих джерел

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-