На Тернопільщині Збаразький замок зроблять більш інклюзивним

На Тернопільщині Збаразький замок зроблять більш інклюзивним

Укрінформ
У Збаразькому замку на Тернопільщині для відвідувачів із особливими потребами виготовлять тактильну модель споруди, інформаційні матеріали шрифтом Брайля, спеціальні вказівники тощо.

Про це розповіла завідувачка сектору промоції та комунікації Національного заповідника «Замки Тернопілля» Тетяна Думська, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Проблема доступності пам’яток архітектури для відвідувачів з особливими потребами досить поширена у світі та в Україні. Замки Тернопільщини, ці яскраві надбання матеріальної культури, на жаль, залишаються малодоступним для людей з інвалідністю. Фахівці нашого заповідника вивчили зарубіжний та вітчизняний досвід у цій сфері і вирішили долучитись до музейної спільноти, що робить реальні кроки в інклюзивності. Так і виник проєкт «Доторкнись - Відчуй - Пізнай». Ним передбачено створення необхідних умов для відвідування людьми з вадами зору пам’ятки архітектури національного значення – замку у Збаражі», - розповіла Думська.

За її словами, окрім виготовлення та встановлення тактильної моделі замку, встановлять інформаційний стенд, виготовлять путівники та буклети шрифтом Брайля, а також мнемосхеми і тактильні вказівники.

Замок у Збаражі - пам’ятка архітектури XVII століття, тож його приміщення і прилеглу територію буде адаптовано для прийому відвідувачів з вадами зору та проведено підготовку персоналу для роботи з інклюзивними туристами.

Завдяки проєкту, підтриманому Українським культурним фондом в рамках конкурсної програми «Інклюзивне мистецтво», Збаразький замок має стати простором для культурно-соціальної взаємодії з людьми, які мають особливі потреби.

Читайте також: На Черкащині облаштували інклюзивну зону відпочинку в лісі

У цілому ж, за задумом ініціаторів проєкту, його гасло «Доторкнись - Відчуй – Пізнай» розкриває сутність життя людей із вадами зору – пізнання світу через дотик, та заклик до усіх, хоч на мить, замислитись над викликами, з якими усе життя стикаються незрячі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-