
У Херсоні розробили професійний стандарт «Кухар»
Про це кореспонденту Укрінформу розповіла виконавча директорка громадського центру «Нова генерація», що адміністрував проєкт «Місцеве партнерство зайнятості у Херсоні», Оксана Глєбушкіна.
«Ми вже підбиваємо підсумки проєкту Місцеве партнерство зайнятості, що мав кілька стратегічних цілей. Одна з них - зменшення невідповідності між попитом і пропозицією на ринку праці у сфері туризму та готельно-ресторанного бізнесу. Фактично проблема була в тому, що роботодавців не задовольняв рівень студентів, які виходили зі стін навчальних закладів, ми кажемо конкретно про професію кухаря», - зазначила Оксана Глєбушкіна.
За її словами, спочатку планували лише осучаснити навчальні програми, оновити обладнання, проте виявилося, що в Україні відсутній навіть професійний стандарт «Кухар». Результатом реалізації проєкту стало те, що протягом 2020 року за участі експертів з Південної асоціації шеф-кухарів України та освітян розробили проєкт професійного стандарту «Кухар». І вже у 2021 році стандарт був затверджений та внесений в Державний реєстр професійних стандартів. «Училища, що готують кухарів, мають привести свої навчальні програми до цього стандарту», - розповіла громадська активістка.
Також завдяки МПЗ у двох навчальних закладах – навчальному центрі професійно-технічної освіти Державного центру зайнятості у місті Нова Каховка та у Херсонському вищому комерційному училищі з’явилися практичні лабораторії з сучасним професійним кухонним обладнанням. А для 13 майстрів навчальних закладів провели інтенсивне навчання – кулінарний двотижневий курс від шеф-кухаря Михайла Сосновських. У Херсонському вищому комерційному училищі для учнів провели майстер-класи шеф-кухарі не лише з Херсонщини, але й з Дніпра та Одеси. Учні училища пройшли виробничу практику у рамках проєкту у чотирьох відомих ресторанах Херсона. «Вони ще навчаються і ми не можемо працевлаштувати учнів просто зараз, але роботодавець їх чекає», - сказала Оксана Глєбушкіна.
Проєкт Місцевого партнерства зайнятості був створений в рамках Проєкту Міжнародної організації праці «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні». 15 липня 2019 року було підписано меморандум про створення Місцевого партнерства зайнятості у Херсоні. До складу МПЗ увійшли 14 громадських організацій та установ, серед яких Херсонська міська рада, Херсонський обласний та міський центри зайнятості. Фінансувало діяльність МПЗ Міністерство закордонних справ Данії.
Фото зі сторінки МПЗ у Фейсбуці
