Трамп виступить сьогодні ввечері зі зверненням про «перемогу» у війні проти Ірану - Politico

Трамп виступить сьогодні ввечері зі зверненням про «перемогу» у війні проти Ірану - Politico

Укрінформ
Президент США Дональд Трамп планує виступити в середу ввечері з оголошенням про досягнення цілей війни в Ірані та наближення до її завершення.

Про це повідомляє Politico з посиланням на власні джерела, передає Укрінформ.

За даними видання, Трамп має заявити, що всі військові завдання виконано. Водночас збирається жорстко покарати союзників з НАТО за найбільше невирішене питання війни – блокування Іраном судноплавства через Ормузьку протоку.

Колишній головний стратег Білого дому Стів Беннон зазначив, що президент фактично оголосить про перемогу, при цьому звалить провину на союзників через проблему протоки.

«Два-три тижні… Чіткі цілі… Прийшов, побачив, переміг», – сказав Беннон, припустивши, що США залишаться в регіоні ще на кілька тижнів (зараз на Близький Схід прямують ще 2,5 тис. морських піхотинців США), після чого буде оголошено про припинення вогню.

Очікується, що Трамп пояснить цілі війни та подальші кроки США, зокрема в разі зриву переговорів про припинення вогню.

Читайте також: Іран спростовує заяву Трампа про те, що Тегеран просив про припинення вогню

Рішення виступити зі зверненням пов’язують із занепокоєнням виборців та зростанням цін на нафту на тлі війни, а також падінням рейтингу президента.

Як повідомляв Укрінформ, Трамп заявив, що серйозно розглядає можливість виходу США з НАТО після того, як союзники не підтримали військові дії Сполучених Штатів проти Ірану.

Фото: The White House

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-