Одна з цілей - ускладнити допомогу Україні: у ЄС судитимуть терористичну групу за підпали в чотирьох країнах

Одна з цілей - ускладнити допомогу Україні: у ЄС судитимуть терористичну групу за підпали в чотирьох країнах

Укрінформ
Терористична група, підозрювана у серії підпалів у Чехії, Литві, Польщі та Румунії, мала на меті зірвати підтримку України та поширити страх серед населення.

Про це повідомляє Євроюст, передає Укрінформ.

"Терористичну групу, підозрювану у здійсненні кількох підпалів у країнах Європейського Союзу на замовлення іноземної розвідки, буде притягнуто до суду. Група намагалася підпалити комерційні об’єкти, транспортні засоби та заводи в Чехії, Литві, Польщі та Румунії", - йдеться у повідомленні.

Спільна слідча група, створена у Євроюсті, ідентифікувала підозрюваних та координувала їхнє притягнення до відповідальності у кількох країнах ЄС.

Було виявлено зв’язки між спробами та фактичними підпалами у Чехії, Литві, Польщі та Румунії. Зокрема, у липні 2024 року в Румунії затримали підозрюваного, який фотографував можливі місця для підпалу. У Чехії розслідування показало, що підозрюваний підпалив автобуси в Празі, а також обстежував інші локації для наступних атак. У Литві підозрювані планували підпал підприємства, що виробляє матеріали для Збройних сил України. Хоча вони мали всі необхідні матеріали для здійснення нападу, від плану довелося відмовитися, коли поруч проходили пішоходи. Під час другої спроби підпал вдалося здійснити, проте шкоди не завдано через недостатню кількість легкозаймистих матеріалів.

Спільна слідча група встановила, що всі ці акти були скоєні однією терористичною групою, яка, ймовірно, мала зв’язки з іноземною розвідкою.

"Підозрювані були пов’язані з одними й тими ж організаторами, використовували однакові методи та діяли з єдиною метою - залякати людей, посіяти страх і недовіру та ускладнити підтримку України у війні", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: У Британії затримали п’ятого підозрюваного у справі про підпал будинку та автомобіля Стармера

Перші суди у Румунії та Чехії вже завершилися. Одного з підозрюваних засудили до шести років ув’язнення, іншого - до восьми років з компенсацією завданої шкоди та видворення з країни. У Литві суд над шістьма підозрюваними очікуються цього року.

У Польщі встановлено, що один з підозрюваних скоїв два підпали перед поїздкою до Чехії, а записи цих інцидентів були поширені російськими онлайн‑медіа як неправдиві акти саботажу проти НАТО. Розслідування триває.

Як повідомляв Укрінформ, Генеральна прокуратура та Кримінальне бюро поліції Литви викрили групу осіб, яка організувала і планувала вчинити чотири теракти в різних країнах Європи.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-