Військові гелікоптери Чехії минулої ночі долучалися до охорони повітряного простору Польщі
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Radio Prague International.
Цю інформацію підтвердила міністерка оборони Яна Чернохова, яка йде у відставку.
За її словами, загроза зрештою не підтвердилася, і вертолітний підрозділ повернувся на базу. Вранці польська сторона подякувала Армії Чеської Республіки та іншим союзникам НАТО за сприяння.
Зазначається, що причиною операції стала масована повітряна атака Росії на Україну.
RPI нагадує, що у вересні 2025 року Чехія в межах оборонної співпраці направила до Польщі три свої вертольоти Мі-171 для захисту східного кордону країни. Окрім того, до Польщі було відправлено сто чеських військовослужбовців.
Як повідомляв Укрінформ, за даними Міністерства енергетики, у ніч проти 6 грудня російські війська завдали масованого ракетно-дронового удару по об’єктах генерації, розподілу та передачі електроенергії у Київській, Чернігівській, Львівській, Одеській, Запорізькій, Дніпропетровській, Миколаївській та Харківській областях.
Фото ілюстративне: Міноборони Чехії, Фейсбук