У Південній Кореї проходять позачергові президентські вибори

У Південній Кореї проходять позачергові президентські вибори

Укрінформ
У Південній Кореї 3 червня - основний день голосування на позачергових виборах президента.

Про це повідомляє Yonhap, передає Укрінформ.

Головна боротьба розгортається між фаворитом перегонів кандидатом від опозиції Лі Чже Меном та представником владної партії «Сила народу» Кім Мун Су.

Нинішні вибори оголошені після дострокового звільнення з поста президента Юн Сок Йоля, якому парламент оголосив імпічмент через спробу запровадити у грудні минулого року воєнний стан і перебрати на себе управління країною. 4 квітня Конституційний суд одноголосно затвердив імпічмент, дійшовши висновку про відсутність підстав для запровадження воєнного стану та кваліфікувавши дії Юна як зазіхання на принцип поділу влади.

На початку президентської кампанії у квітні кандидатами зареєструвалися семеро осіб. Згодом двоє з них зняли свої кандидатури на користь висуванця влади Кім Мун Су, тож до фіналу перегонів залишилося п’ятеро кандидатів.

Під номером 1 у виборчому бюлетені вказано Лі Чже Мена, чия Демократична партія «Тобуро» контролює найбільше місць у парламенті. За ним із номером 2 йде Кім Мун Су, чия парламентська фракція є другою за чисельністю. Номера 3 у бюлетені не було від початку, оскільки третя за кількістю депутатів партія свого кандидата на цих виборах не висувала.

Читайте також: Південна Корея не опиратиметься митам США - виконувач обов'язків президента

Дострокове голосування відбулося 29-30 травня, тоді своїм правом скористалися 34,7% громадян (15,4 млн із приблизно 44,3 млн виборців), зокрема й лідери перегонів.

Сьогодні, в основний день голосування, по всій країні відкрито 14 295 виборчих дільниць, на яких корейці зможуть віддати свої голоси за обраних претендентів із 06:00 до 20:00 за місцевим часом. Роботу дільниць забезпечують близько 130 тисяч осіб, а безпеку – майже 30 тис. поліцейських.

Результатів голосування очікують уже в ніч на середу.

Висуванець опозиційної Демпартії Лі Чже Мен випереджає суперників у соцопитуваннях щонайменше з початку квітня. Станом на 28 травня, за даними соціологічного бюро Realmeter, його підтримували близько 49,2% респондентів, тоді як провладного кандидата Кім Мун Су готові були обрати 36,8% опитаних. Решта троє учасників кампанії отримали 10% і менше електоральної підтримки.

Розподіл симпатій між кандидатами в соціологічних дослідженнях інших служб дещо відрізняється, проте незмінною залишається значна перевага опозиційного кандидата, який за популярністю обходить інших претендентів як мінімум на 10%.

Читайте також: Південна Корея виділяє Україні $4,76 мільйона на цифровізацію

Лі Чже Мен брав участь у виборах президента у 2022 році й тоді програв Юн Сок Йолю з відривом лише на 0,73 відсоткових пункти.

Основною темою цьогорічної передвиборчої кампанії були наслідки подій у грудні. Лі Чже Мен агітував голосувати за нього, аби зміцнити демократичні підвалини та не допустити повернення до влади «прихильників воєнного стану».

Кім Мун Су, який був міністром праці в уряді Юна, кілька разів публічно вибачився перед співгромадянами за дії свого колишнього однопартійця, однак не зміг повністю дистанціюватися від експрезидента. Кім у своїй кампанії атакував суперника, акцентуючи на судових позовах проти Лі та намірах Демпартії переслідувати суддів, які розглядали справу проти її кандидата.

Обидва головні суперники у разі обрання обіцяли зробити пріоритетом своєї політики пожвавлення національної економіки та покращення добробуту населення, зокрема, пропонували зниження податків та збільшення пільг на користь дрібного й середнього бізнесу, продовження термінів виплат дитячої допомоги до 18 років та субсидування купівлі житла для молодят, аби подолати демографічну кризу.

Найбільші відмінності у програмах кандидатів стосуються зовнішньої політики, зокрема, відносин із Північною Кореєю та ставлення до російсько-української війни. Так, Лі Чже Мен виступає за відновлення діалогу з режимом Кім Чен Ина, зниження військової напруженості та денуклеаризацію Корейського півострова. Натомість Кім Мун Су підтримує жорсткий курс попередньої адміністрації на стримування Пхеньяна і допускає можливість залучення з цією метою ядерної компоненти збройних сил у рамках військового союзу зі США.

Провладний кандидат також обіцяє продовжувати політику Юна на українському напрямі, підтримувати зусилля союзників і партнерів Києва й надалі надавати допомогу Україні, зокрема, у відбудові та відновленні.

Читайте також: Південна Корея засудила заяву КНДР про участь своїх військ у війні проти України

Опозиційний претендент, як і його політсила, послідовно критикує попередню адміністрацію за підтримку України, що, на їхню думку, призвело до «непотрібної ворожості» у відносинах із Пекіном та Москвою, і виступає за поновлення добросусідських відносин та співпраці з Китаєм і Росією.

Як повідомляв Укрінформ, Україна та Республіка Корея започаткували новий формат координації економічної співпраці через спільну Ділову раду, закріпивши домовленості меморандумом.

Фото: Yonhap

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-