Вісім країн ЄС закликали блок підвищити готовність до війни та стихійних лих - FT

Вісім країн ЄС закликали блок підвищити готовність до війни та стихійних лих - FT

Укрінформ
Нідерланди, країни Балтії, Фінляндія, Швеція, Бельгія та Люксембург закликали Євросоюз терміново покращити готовність цивільного населення до війни і природних катастроф у зв’язку з вторгненням Росії в Україну та нещодавнім відключенням електроенергії в Іспанії.

Як передає Укрінформ, про це Financial Times сказав міністр юстиції Нідерландів Девід ван Веєл.

Ця ініціатива з’явилася після того, як європейські спецслужби попередили, що Росія може напасти на країну-члена ЄС впродовж трьох-п’яти років, також додаються загрози, пов’язані зі зміною клімату, зокрема повені та лісові пожежі.

«Ми всі знаємо, що світ навколо нас змінюється, що ми перебуваємо в новому геополітичному середовищі, де ризик кризи чи навіть війни є реалістичним. Це вимагає від нас зробити багато чого», — сказав ван Веєл.

Урядовець зустрічався цього тижня зі своїми колегами з країн Балтії, Фінляндії, Швеції, Бельгії та Люксембургу в Брюсселі, щоб обговорити, як зробити їхні країни більш стійкими в той час, коли ЄС вливає величезні суми грошей в оборонний сектор, щоб підготуватися до можливого повномасштабного конфлікту.

Він сказав, що група міністрів країн, які зустрілися у столиці Бельгії, вважала себе «можливо, більш просунутою» в цьому питанні, ніж інші, які виявили меншу готовність наслідувати їхній приклад частково через страх викликати тривогу у свого населення.

«Деякі країни щойно встановили сирени. Інші країни сказали нам, що 25 років тому вони припинили використовувати сирени. Отже, є різні підходи до цих питань», - сказав ван Веєл.

Він зазначив, що «якщо ви готуєтеся до найгіршого сценарію — яким є криза збройного конфлікту — то з локальними стихіями легше впоратися».

На його думку, координація між столицями з таких питань, як накопичення запасів, системи оповіщення або створення достатньої кількості притулків, також потрібна для ефективної реакції.

Читайте також: Україна пропонує ЄС запровадити ще суворіші санкції проти Росії - Reuters

Як повідомляв Укрінформ, Служба військової розвідки Данії вважає, що Росія може бути готова до широкомасштабної війни в Європі протягом п'яти років після закінчення війни в Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-