
Німеччина не планує повертати посольство в КНДР до завершення війни в Україні - ЗМІ
Про це з посиланням на джерела в уряді ФРН повідомляє Yonhap, передає Укрінформ.
«За цих обставин триваючого конфлікту і залучення до нього Північної Кореї ми не бачимо можливості відновити роботу посольства», – сказав німецький чиновник на умовах анонімності.
Європейські країни, які мали дипломатичні представництва в Північній Кореї, серед яких Німеччина, Велика Британія та Швеція, залишили КНДР на початку 2020 року на тлі жорстких антиковідних обмежень Пхеньяна.
Після завершення пандемії COVID-19 Берлін розглядав можливість повернення дипмісії до Пхеньяна і в лютому 2024 року навіть направив дипломата до столиці КНДР оглянути будівлю посольства та оцінити умови життя на місці.
Проте восени минулого року Північна Корея почала передавати Росії боєприпаси і озброєння для війни проти України та направила більше 11 тисяч військових на російсько-український фронт.
Німеччина ж офіційно приєдналася до створеного після Корейської війни 1950-53 років та очолюваного США Командування ООН, відповідального за нагляд за дотриманням міжкорейського перемир’я, що в КНДР засудили як акт руйнування миру і стабільності на Корейському півострові.
«Доки конфлікт в Україні триває, ми не поновлюватимемо роботу посольства», – сказав співрозмовник Yonhap.
Серед західних країн лише Швеція, Польща та Швейцарія відновили дипломатичну діяльність на Півночі після пандемії коронавірусу.
За даними Міністерства об’єднання Південної Кореї, зараз в КНДР функціонує 15 іноземних посольств, у тому числі Бразилії, Ірану, Індії, Нігерії та Нікарагуа.
Як повідомляв Укрінформ, розвідувальне агентство Південної Кореї виявило ознаки того, що північнокорейські військові, які беруть участь у війні Росії проти України, вже вивчили та опанували на практиці російські операції і тактику застосування безпілотників у бойових діях.