
Міністр оборони Британії їде до США - обговорити шлях до миру в Україні
Як передає Укрінформ із посиланням на сайт британського уряду, обговорення відбудеться під час візиту очільника оборонного відомства Британії до Сполучених Штатів 5-6 березня.
«Забезпечення тривалого миру в Україні та зміцнення зв’язків між союзниками по НАТО будуть головними темами обговорень під час візиту міністра оборони до Вашингтона у середу та четвер, зокрема під час зустрічі з його американським колегою Пітом Гегсетом», - йдеться у повідомленні.
Зазнається, що Гілі наголосить на «безпрецедентній глибині особливих відносин Великої Британії зі США – найближчим союзником у сфері безпеки».
«Під час двосторонньої зустрічі в четвер обидва міністри оборони мають обговорити план досягнення миру в Україні, над яким працюють США, Велика Британія, Франція та європейські союзники. Це обговорення відбудеться після візиту прем’єр-міністра Кіра Стармера до Вашингтона минулого тижня, під час якого прем’єр і президент підтвердили, що обидві країни спільно працюватимуть над безпековими домовленостями для забезпечення тривалого миру в Україні. Переговори продовжать дискусії, що відбулися минулими вихідними в Лондоні під час зустрічі міжнародних лідерів, на якій союзники за підтримки США обговорювали необхідність довготривалого мирного врегулювання», - зазначили у Міністерстві оборони Британії.
Також було вказано на те, що цей новий етап оборонної взаємодії з адміністрацією США є продовженням першої зустрічі двох міністрів оборони минулого місяця, коли Велика Британія провела засідання Контактної групи з оборони України, до якої входять 50 країн і яка координує надання термінової військової допомоги Україні.
«Прем’єр-міністр чітко заявив після своїх зустрічей минулого тижня, що ми продовжимо діалог із друзями та союзниками, щоб забезпечити шлях до тривалого миру в Україні. Ми продовжимо цю роботу у Вашингтоні найближчими днями», - заявив Гілі.
Як повідомляв Укрінформ, міністр оборони України Рустем Умєров під час зустрічі з державним секретарем з питань оборони Великої Британії Джоном Гілі обговорив збільшення військової допомоги Україні.
Фото: ОП