Світ має шанс через агресію РФ проти України розширити визначення «кривавого» алмаза - посол

Світ має шанс через агресію РФ проти України розширити визначення «кривавого» алмаза - посол

Ексклюзив
Укрінформ
З огляду на масштаби агресії Росії проти України світ має шанс розширити визначення «конфліктного» або «кривавого» алмаза і вивести його за межі локальних внутрішніх конфліктів.

Про це заявила в інтерв’ю Укрінформу посол України у Південно-Африканській Республіці та Мозамбіку, член делегації України в Кімберлійському процесі Любов Абравітова.

Дипломатка зазначила, що Україна є повноцінним членом Кімберлійського процесу (колегіальний міждержавний орган, який діє відповідно до резолюцій ООН, спрямованих на запобігання торгівлі так званими "конфліктними", або "кривавими" алмазами, об’єднує 86 країн світу, - ред.). Відповідно до рішення уряду, нашу країну в цієї організації представляє Державний гемологічний центр України Міністерства фінансів у співпраці з Міністерством закордонних справ.

«Але вийшло так, що ми стали об’єктом агресії країни, яка є одним із лідерів видобутку алмазів на світовому ринку. Тому наша роль у Кімберлійському процесі наразі дуже важлива, оскільки світ має шанс крізь призму агресії Росії проти України розширити визначення «конфліктного», або «кривавого» алмаза і вивести його за межі локальних внутрішніх конфліктів», - сказала Абравітова.

Читайте також: Розвиток подій на ринку алмазів не відповідає інтересам Росії - посол України

Вона акцентувала, що світ раніше не бачив такого масштабу конфліктів, зокрема за участі країни, яка видобуває алмази. Тому реформування організації і більш глобальне обговорення питання «конфліктного» алмаза стало ще актуальнішим.

Як повідомлялося, Ботсвана спільно із G7 відкриє у 2025 році центр сертифікації діамантів, завдання якого – спонукати трейдерів надавати докази, що змішані посилки, які формуються із видобутих у різних країнах алмазів, не містять російських.

Країни G7 з 1 січня 2024 року заборонили імпорт російських алмазів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-