Археологи знайшли в Середземному морі найдавніший затонулий корабель

Археологи знайшли в Середземному морі найдавніший затонулий корабель

Фото
Укрінформ
Археологи виявили у Середземному морі, поблизу узбережжя Ізраїлю, уламки 3300-річного затонулого корабля, який вважається найстарішим виявленим судном у глибоких водах регіону.

Як передає Укрінформ, про це із посиланням на дані Управління старожитностей Ізраїлю повідомляє CNN.

За оцінками науковців, судно належить до XIII або XIV століття до н.е. Його виявили за 90 кілометрів від берега Ізраїлю у водах на глибині 1,8 кілометра. Всередині корабля були сотні неушкоджених глеків.

Рештки старовинного корабля були знайдені під час екологічного дослідження морського дна лондонською газовидобувною компанією Energean, поінформувала очільниця компанії Карніт Бахартан.

Energean вилучила глеки із затонулого корабля, цього літа вони будуть виставлені у новому Національному кампусі археології Ізраїлю ім.Джея і Джині Шоттенштейнів у Єрусалимі.

На думку Якова Шарвіта, директора відділу морської археології в ізраїльському Управлінні старожитностей, корабель міг розбитися внаслідок шторму або зустрічі із піратами.

«Це перша і найдавніша корабельна аварія, виявлена на сьогодні у глибоководному східному Середземномор’ї», – сказав він.

Читайте також: Археологи знайшли в Туреччині унікальні скульптури бога медицини Асклепія та його доньки

Шарвіт розповів, що знайдені глеки на борту корабля свідчать, що судно було торговим. Посуд, імовірно, містив олію, вино або інші сільськогосподарські продукти. Це вказує на те, що торгівля у ті часи велася через море.

Він додав, що це «сенсація нового рівня», оскільки знахідка демонструє вражаючі навігаційні здібності стародавніх людей, які наважилися перетинати Середземне море без жодного зорового контакту із берегом.

Раніше вважалося, що торговці у доісторичному світі плавали морем лише від порту до порту, а не через відкрите море, а пасажири судна мали бачити берегову лінію.

Як повідомлялося, китайські археологи дістали з двох затонулих у Південнокитайському морі стародавніх кораблів більше 900 добре збережених артефактів віком від 400 до 650 років.

Фото: Emil Eljam/Israel Antiquities Authority, Energean

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-