У ЄС схвалюють дотримання Туреччиною санкцій проти Росії, але стурбовані «схемами» з Казахстаном

У ЄС схвалюють дотримання Туреччиною санкцій проти Росії, але стурбовані «схемами» з Казахстаном

Укрінформ
У ЄС схвалюють співпрацю з Туреччиною щодо дотримання санкцій проти Росії, але застерігають від «підозрілої» торгівлі з Казахстаном.

Про це речниця ЄС з питань фінансових послуг, фінансової стабільності та союзу ринків капіталу Франческа Далбоні сказала на зустрічі з турецькими журналістами в Брюсселі, повідомляє Укрінформ із посиланням на Hürriyet Daily News.

«ЄС вітає зменшення прямого реекспорту чутливих товарів з Туреччини до Росії в першому кварталі 2024 року», - сказала Франческа Далбоні.

Вона наголосила на тому, що головна мета ЄС – позбавити Росію доступу до технологій, необхідних для ведення війни проти України.

«Наша взаємодія з третіми країнами, в тому числі з Туреччиною, зосереджена на пошуку взаємоприйнятних способів зупинити цю незаконну торгівлю», - зауважила Франческа Далбоні.

Незважаючи на зменшення прямого реекспорту з Туреччини до Росії, речниця нагадала про збільшення «підозрілої торгівлі» з Туреччини в Казахстан.

«ЄС виявив, що підозріла торгівля деякими предметами з Туреччини до Казахстану значно зросла і що ці товари насправді ніколи не досягають свого «заявленого пункту призначення», — заявила Франческа Далбоні.

За її словами, це питання вже порушувалося у ході двосторонніх контактів з турецькою владою.

«ЄС дуже стурбований цією схемою «помилкового транзиту» та порушив це питання перед турецькою владою, щоб вони вжили заходів, щоб зупинити незаконне перенаправлення цих товарів для підживлення військових зусиль Росії», – додала речниця.

Читайте також: До Європи в обхід Росії: Ердоган анонсував розширення потужності газопроводу TANAP

Зазначається також, що ЄС просить Туреччину заборонити реекспорт до Росії близько 50 чутливих товарів, вироблених у ЄС. У результаті діалогу між Анкарою та Брюсселем реекспорт такої продукції з Туреччини до Росії, включаючи чіпи, оптичні зчитувальні пристрої тощо, зменшився з 17 до 5 млн євро на місяць.

Як відомо, ЄС прийняв 13 пакетів санкцій проти Росії від початку військового широкомасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Туреччина не приєдналася до санкцій, оскільки не є членом ЄС, але запевнила союз, що не стане способом обходу цих санкцій. Туреччина, в принципі, дотримується санкцій, ухвалених лише Радою Безпеки ООН. Односторонні заходи, вжиті ЄС, Сполученими Штатами та Великобританією, не схвалені Анкарою.

Як повідомляв Укрінформ, у квітні стало відомо, що ЄС готує нові санкції проти компаній з Туреччини, Китаю, ОАЕ та Гонконгу за постачання продукції до РФ.

 Фото: opinionua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-