Кількість страт у світі за рік зросла майже на третину - Amnesty International

Кількість страт у світі за рік зросла майже на третину - Amnesty International

Укрінформ
У 2023 році у світі було проведено 1153 страти, що більш ніж на 30% перевищує показник 2022 року.

Про це йдеться у щорічному звіті міжнародної правозахисної організації Amnesty International, передає Укрінформ.

Також зазначається, що це найвищий показник, зафіксований Amnesty International з 2015 року, коли було страчено 1634 людини.

За даними АІ, найбільша кількість страт у 2023 році зафіксована у Китаї, Ірані Саудівській Аравії, Сомалі та США. Зокрема, на Іран припадає 74% від загальної кількості страт, на Саудівську Аравію - 15%. Збільшення кількості страт спостерігалося у 2023 році у Сомалі та США.

«Величезний сплеск зареєстрованих страт стався насамперед через Іран. Іранська влада продемонструвала повну зневагу до людського життя та збільшила кількість страт за злочини, пов’язані з наркотиками, ще більше підкреслюючи дискримінаційний вплив смертної кари на найбільш маргіналізовані та збіднілі громади Ірану», – сказала генеральний секретар Amnesty International Агнес Калламар.

Читайте також: Десять років окупації Криму: Amnesty закликала до дієвого моніторингу ситуації з правами людини

АІ також зазначає, що у 2023 році кількість ухвалених у світі смертних вироків збільшилася на 20%, а загальна їхня кількість сягнула 2428.

Як повідомляв Укрінформ, за даними міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch (HRW), російські збройні сили з початку грудня 2023 року, скоріш за все, вбили як мінімум 15 українських солдатів, які намагалися здатися в полон, і, можливо, ще шістьох, які здавалися або вже здалися в полон.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-