Китай запровадив санкції проти американських компаній, які продають зброю Тайваню

Китай запровадив санкції проти американських компаній, які продають зброю Тайваню

Укрінформ
Уряд Китаю запровадив санкції проти трьох американських компаній - виробників зброї за продаж їхньої продукції Тайваню, заборонивши їм проводити торгові операції з китайськими контрагентами та інвестувати в Китай.

Відповідні розпорядження оприлюднило Міністерство торгівлі КНР, повідомляє Укрінформ.

«З метою захисту національного суверенітету, безпеки та інтересів розвитку… американські General Atomics Aeronautical Systems, General Dynamics Land Systems… Boeing Defense, Space & Security, які беруть участь у продажу зброї Тайваню, внести до списку неблагонадійних суб’єктів», - ідеться в повідомленні.

Зазначеним компаніям заборонено займатися імпортною та експортною діяльністю, пов’язаною з Китаєм, і робити нові інвестиції в Китаї, а їхнім керівникам заборонено в'їзд до КНР та скасовані всі раніше видані візи і дозволи на роботу чи інші підстави перебування в Китаї.

Читайте також: Філіппіни посилять охорону своєї економічної зони в Південнокитайському морі для протидії Китаю

Крім того, у Мінторгівлі КНР заявили про наявність доказів порушення заборони на продаж продукції китайських компаній підсанкційним американським Lockheed Martin Corporation та Raytheon Missiles & Defense іншою компанією зі США Caplugs.

У зв’язку з цим партнерам Caplugs у Китаї наказано вжити заходів, аби відповідні товари, технології, послуги тощо не потрапляли до «ненадійних юридичних осіб» із заборонного списку, а компанію попереджено про ймовірність застосування санкцій у разі продовження такої діяльності.

Читайте також: Китай вимагає від США припинити спільні військові маневри з Тайванем

Санкціоновані американські компанії виробляють оборонну та аерокосмічну продукцію, зокрема безпілотні авіаційні апарати, радіолокаційні системи та системи спостереження для військових США, яку американська сторона, серед іншого, постачає Тайваню.

Як повідомляв Укрінформ, уряд Сполучених Штатів 14 травня оголосив про значне підвищення мита на ряд товарів, що імпортуються з Китаю, на загальну суму 18 мільярдів доларів.

Пекін у відповідь застеріг, що нові тарифи США на імпорт китайських товарів «серйозно вплинуть» на відносини між країнами.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-