Суд ЄС зняв санкції з російських бізнесменів Авена та Фрідмана

Суд ЄС зняв санкції з російських бізнесменів Авена та Фрідмана

Укрінформ
Суд ЄС оприлюднив сьогодні рішення, за яким два російських бізнесмени Петро Авен та Михайло Фрідман виключаються із переліку осіб, на яких поширюються санкції ЄС.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться в інформації, яка оприлюднена на сайті судової установи.

«Суд скасував реєстрацію панів Петра Авена та Михайла Фрідмана у переліку осіб, проти яких застосовувалися обмежувальні заходи у період з лютого 2022 року по березень 2023 року. Причини, на які посилається Рада ЄС, ймовірно, не мають враховуватися для внесення та продовження перебування цих двох бізнесменів у цих переліках», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається в оприлюдненій інформації, Петро Авен, який має громадянство Росії і Латвії, та Михайло Фрідман, який має громадянство Росії та Ізраїлю, є головними акціонерами Alfa Group, конгломерату, що представляє Alfa Bank, один із провідних банків Росії. У лютому 2022 року, у відповідь на російське вторгнення в Україну, Рада ЄС ухвалила первинний правовий акт, за яким ці дві особи, поряд із іншими персонами, були включені до санкційного переліку, а їх грошові фонди та економічні ресурси були заморожені.

У цьому правовому акті від лютого 2022 року, який був продовжений у вересні цього ж року, Рада ЄС дійшла висновку, що Авен і Фрідман були асоційованими з людьми, проти яких спрямовані обмежувальні заходи ЄС, а також із самим Володимиром Путіним, оскільки надавали матеріальну допомогу або фінансували російських офіційних осіб, що приймали рішення, підтримували дії та політику Росії, яка була спрямована проти або загрожувала територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.

Обидві згадані особи заперечили це та заявили про помилковість таких висновків.

За повідомленням, Суд ЄС задовольнив позов від Авена й Фрідмана та анулював обидва рішення щодо їх включення до санкційного переліку, як і рішення щодо продовження обмежувальних заходів, в період з 29 лютого 2022 року по 15 березня 2023 року.

«Суд дійшов висновку, що жодна з причин, які містяться у первинному правовому акті, не є належно обґрунтованими, і що включення панів Авена і Фрідмана до переліку, який оскаржується, не було виправданим. В тому, що стосується продовження цього рішення, Суд постановив, що Рада ЄС не надала жодних додаткових свідчень відносно тих, на які вона посилалася в контексті первинного акту», - зазначається у документі.

Згідно з висновками суду, в той час, як причини, на які посилається Рада ЄС, можуть розглядатися як такі, що підтверджують певні форми близькості панів Авена і Фрідмана із Путіним та його оточенням, вони не дозволяють суду підтвердити, що обидві особи підтримували дії або політику, яка порушує або погрожує територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, або надавали матеріальну й фінансову допомогу для російських громадян, які ухвалювали рішення та несуть відповідальність за анексію Криму або дестабілізацію України. Не є доведеним також те, що ці бізнесмени отримували будь-які переваги з боку згаданих росіян, причетних до прийняття відповідних рішень.

Як зазначається, апеляція щодо такого правового рішення може бути подана на розгляд суду протягом двох місяців та десяти днів від його оголошення.

Читайте також: СБУ оголосила російського олігарха Фрідмана в розшук

Як повідомляв Укрінформ, у вересні минулого року СБУ оголосила російському олігарху Фрідману підозру у фінансуванні дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України.

Водночас, український суд наклав арешт на всі корпоративні права в Україні, що належали підсанкційним, на той час, російським олігархам Михайлу Фрідману, Петру Авену та Андрію Косогову. За інформацією СБУ, згадані особи входили до оточення Президента Росії Володимира Путіна та причетні до «схем» масштабного фінансування російської збройної агресії.

Українське судове рішення стосується 20 компаній і фінансово-кредитних установ, якими кремлівські олігархи володіють як кінцеві бенефіціари або через підконтрольні офшорні компанії. Вартість арештованих корпоративних прав становить понад 17 млрд грн. Серед заблокованих активів – фінансові і страхові компанії, підприємства мобільного зв’язку та сфери ІТ, а також заводи мінеральних вод.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-